EBLK. O'Neill załatwiła Ślęzę, Energa rzutem na taśmę dogoniła GTK Arkę

Bezbłędna na dystansie Jennifer O'Neill sprawiła, że Ślęza Wrocław przegrała u siebie z Pszczółką Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Pierwszą wygraną w sezonie odniosła z kolei Energa Toruń.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jennifer O'Neill (z lewej) PAP / Wojtek Jargiło / Na zdjęciu: Jennifer O'Neill (z lewej)
Najpierw trzy wygrane z rzędu na wejściu w sezon, teraz szósta kolejna porażka - Ślęza nie potrafi wrócić na zwycięską ścieżkę. W pojedynku z Pszczółką dobrze zaczęła, ale dziewięciu punktów przewagi nie zdołała obronić.

Pierwszą połowę wrocławianki zakończyły prowadząc 35:26. Kapitalnie spisywała się Stephanie Jones, która zdobyła w tej części 15 punktów. Po zmianie stron swojego konta jednak nie powiększyła, a rywalki ruszyły w pogoń.

Pszczółka straty odrobiła z nawiązką w samej trzeciej kwarcie i do końca nie dała już sobie odebrać triumfu. Nic w tym dziwnego, bowiem jak maszyna trafiała Jennifer O’Neill - amerykańska rzucająca uzbierała 31 punktów wykorzystując wszystkie swoje sześć prób z dystansu! W Ślęzie dwoiła się i troiła Sug Sutton (26 punktów, 9 asyst, 6 zbiórek i 4 przechwyty).

Osłabione brakiem Jessici January Zagłębie tylko przez pół meczu było w stanie dotrzymać kroku Enei AZS. Sydney Wallace zdobyła aż 39 punktów, ale zespół z Sosnowca finalnie przegrał 73:93. Poznanianki doskonale wykorzystały absencję January, bowiem po przerwie obwodowe Tiffany Brown i Jovana Popović były nie do zatrzymania. To one przechyliły szalę na korzyść gospodyń.

Z pierwszego triumfu w sezonie mogła cieszyć się Energa, która w Gdyni na meczu z GTK Arką pojawiła się z debiutantkami Briahanną Jackson i Kirby Burkholder. Występ pierwszej to niewypał (0/5 z gry, 1/4 z linii rzutów wolnych i 5 strat). Druga "dała" 11 punktów i w końcówce była autorką kluczowych trafień.

Torunianki wróciły z bardzo dalekiej podróży, bo jeszcze w trzeciej kwarcie przegrywały 22:40! Na finiszu zdecydowanie poprawiły defensywę, a swoje rywalki dopadły na dwie minuty przed końcem, gdy Burkholder najpierw trafiła zza łuku, a potem wykończyła akcję z faulem wyprowadzając "Katarzynki" na prowadzenie 54:52.

Wyniki niedzielnych meczów Energa Basket Ligi Kobiet:

Enea AZS Poznań - CTL Zagłębie Sosnowiec 93:73 (15:19, 22:26, 24:15, 32:13)

AZS: Brown 23, Popović 20, Davis 18 (17 zb), Adamowicz 17, Marciniak 7 (15 zb), Nowicka 5, Stefańczyk 2, Banaszak 1, Parzeńska 0.

Zagłębie: Wallace 39, Toure 10, Jasnowska 9, Jasiulewicz 6, Vucković 4, Jarosz 3 (11 zb), Wojtala 2, Rutkowska 0, Stasiuk 0.

GTK Arka Gdynia - Energa Toruń 52:55 (14:9, 21:12, 11:18, 6:16)

GTK: Marcinkowska 12, Makurat 9, Borkowska 7, Kalenik 7, Bazan 5, Żytkowska 5, Niemojewska 4, Rudzka 3, Szmyrka 0.

Energa: Sagerer 17 (15 zb), Burkholder 11, Tłumak 8, Podkańska 6, Wieczyńska 5, Grzenkowicz 5, Ziętara 2, Jackson 1.

Ślęza Wrocław - Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 72:78 (21:13, 14:13, 19:32, 18:20)

Ślęza: Sutton 26, Jakubiuk 16, Jones 15, Dedić 13 (10 zb), Dobrowolska 2, Puter 0, Dudasova 0.

AZS UMCS: O'Neill 31, Pavel 13, Milazzo 11, Fassina 7, Poboży 6, Kośla 6, Sklepowicz 2, Niedźwiedzka 2, Trzeciak 0.