EBL. 117 punktów Trefla na Kociewiu. Sopocianie z 11. zwycięstwem w sezonie

Trefl Sopot, który zagrał tylko dwa mecze w 44 dni, jest głodny gry. Drużyna z Trójmiasta pokazała to w Starogardzie Gdańskim, gdzie rozbiła Polpharmę różnicą 25 punktów.

Patryk Pankowiak
Łukasz Kolenda WP SportoweFakty / Anna Klepaczko / Na zdjęciu: Łukasz Kolenda
Trefl Sopot po raz czwarty w sezonie dobił do bariery stu zdobytych punktów, a drugi raz z rzędu. Podopieczni Marcina Stefańskiego 30 grudnia pokonali Asseco Arkę Gdynia 100:71, a teraz triumfowali na Kociewiu aż 117:92.

Goście trafili świetne 11 na 19 oddanych rzutów za trzy i zanotowali w sumie 29 drużynowych asyst - 11 z nich miał bardzo dobrze dysponowany Martynas Paliukenas. Trefl w sumie osiągnął aż 67-proc. skuteczność w rzutach z gry!

Tak dysponowani sopocianie byli nie do zatrzymania dla Polpharmy, która poniosła trzecią z rzędu, a szesnastą porażkę w sezonie. Już pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 26:17 dla Trefla, a do przerwy było 54:35.

Gospodarze poprawili się w ofensywie po przerwie, bo rzucili 57 "oczek", ale drużyna z Trójmiasta utrzymała wysoki poziom także w trzeciej i czwartej odsłonie, zdobywając w nich w sumie 63 punkty. W ten sposób Trefl wysoko zwyciężył i kontrolował wydarzenia na parkiecie przez całe spotkanie.

Łukasz Kolenda zapisał przy swoim nazwisku 18 punktów, a nowy u sopocian Nuni Omot miał 16 "oczek" oraz osiem zbiórek. Co warte podkreślenia, aż siedmiu zawodników Trefla przekroczyło w niedzielę 10 zdobytych punktów.

W zespole Roberta Skibniewskiego również zdobycze punktowe rozłożyły się na wielu zawodników, ale na popisy rywali w ataku nie wystarczyło nawet 17 punktów Trevona Allena czy rekordowy występ Mateusza Itricha. 23-letni środkowy w 19 minut miał 14 punktów i zebrał cztery piłki, trafił 6 na 8 oddanych rzutów z pola i dwa na cztery wolne.

Trefl zanotował 11. zwycięstwo w sezonie 2020/2021 i przy siedmiu porażkach plasuje się aktualnie na siódmym miejscu w Energa Basket Lidze (za plk.pl). Czeka ich teraz mecz u siebie z Anwilem Włocławek i w Ostrowie Wielkopolskim z rozpędzoną Arged BMSlam Stalą.