Jednostronny hit. Bulls znów zaskoczyli

Chicago Bulls kończą wizytę w Hollywood w świetnych nastrojach. Dzień wcześniej pokonali Los Angeles Clippers, a teraz nie dali także szans Los Angeles Lakers.

Patryk Pankowiak
zawodnicy Chicago Bulls Getty Images / Katelyn Mulcahy / Na zdjęciu: zawodnicy Chicago Bulls
Bulls byli osłabieni brakiem objętego protokołem bezpieczeństwa Nikoli Vucevicia, a Lakers nie mieli kontuzjowanego LeBrona Jamesa. To miał być hit, ale w rzeczywistości poniedziałkowy mecz w Staples Center miał jednostronny przebieg.

Drużyna z Chicago zdominowała mistrzów NBA z 2020 roku. Już pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 33:25, a Bulls decydujący cios zadali po zmianie stron. Goście wygrali trzecią partię 37:25, a cały mecz 121:103.

DeMar DeRozan w swoich rodzinnym stronach zdobył 38 punktów, trafiając 15 na 23 oddane rzuty z gry. Lonzo Ball, były zawodnik Lakers, zapisał przy swoim nazwisku 27 "oczek", siedem zbiórek i osiem asyst (7/10 za trzy), a Zach LaVine miał 26 punktów.

Dla "Byków" to pierwsze zwycięstwo nad Lakers od 2016 roku. Przerwali tym samym pasmo ośmiu porażek przeciwko purpurowo-złotym. "Jeziorowcy" w poniedziałek trafili tylko 6 na 32 oddane rzuty za trzy. Anthony Davis został wyrzucony z parkietu w trzeciej kwarcie. Talen Horton-Tucker miał 28 punktów, a Russell Westbrook 25 "oczek" oraz osiem asyst.

Chris Paul znów pokazał, co to znaczy być liderem. 36-latek 19 ze swoich 21 punktów zdobył w czwartej, decydującej kwarcie, a Phoenix Suns po zaciętym meczu pokonali Minnesota Timberwolves 99:96. To już ich dziesiąte w sezonie, a dziewiąte zwycięstwo z rzędu.

Devin Booker dodał do dorobku zespołu z Arizony 29 punktów. - To był brzydki mecz, ale nie aż tak brzydki, kiedy go wygrywasz - śmiał się w rozmowie z mediami rzucający obrońca Suns. Dla Timberwolves, którzy doznali dziewiątej porażki w sezonie, 35 punktów i 13 zbiórek wywalczył Karl-Anthony Towns.

Świetny Nikola Jokić nie wystarczył. Serb zdobył 35 punktów, miał 16 zbiórek i sześć asyst, ale jego Denver Nuggets musieli uznać wyższość Dallas Mavericks, którzy triumfowali na własnym parkiecie po raz szósty w siódmym dotychczasowym występie.

Mavericks przechylili szalę na swoją korzyść w czwartej kwarcie. Podopieczni Jasona Kidda otwarli tę odsłonę zrywem 17-6. Ostatnie 12 minut zakończyło się wynikiem 32:18, a całe spotkanie 111:101. - Wiedzieliśmy, że musimy przyspieszyć tempo na finiszu - zaznaczał Tim Hardaway Junior.

Gospodarze popełnili tylko osiem strat. Luka Doncić otarł się o triple-double (23 punkty, osiem zbiórek, 11 asyst), a Kristaps Porzingis wywalczył 29 "oczek" i zebrał 11 piłek. Łotysz trafił 5 na 8 oddanych rzutów za trzy.

Jayson Tatum rzucił w całym meczu 23 punkty, ale o korzystny wynik dla Boston Celtics w końcówce starcia z bardzo solidnymi w tym sezonie Cleveland Cavaliers zadbał Dennis Schroder. 28-latek zaaplikował rywalom sześć "oczek" w ostatnie 76 sekund, a Bostończycy triumfowali 98:92.

Celtics błyskawicznie zrewanżowali się Cavaliers za porażkę sprzed dwóch dni (89:91). - Ostatnio nie pozostawiliśmy po sobie dobrego wrażenia, więc chcieliśmy szybko wrócić na ścieżkę zwycięstw - podkreślał Tatum, którego drużyna po 14 występach ma bilans 7-7.