Jayson Tatum zabłysnął przeciwko mistrzom! 42 punkty lidera Boston Celtics

Jayson Tatum świetnie otworzył nowy tydzień. Skrzydłowy poprowadził Boston Celtics do prestiżowego zwycięstwa nad mistrzami NBA.

Patryk Pankowiak
Jayson Tatum oraz Javonte Smart PAP/EPA / CJ GUNTHER / Na zdjęciu: Jayson Tatum oraz Javonte Smart
23-latek 16 ze swoich 42 punktów rzucił w czwartej, decydującej kwarcie, a jego Boston Celtics pokonali na własnym parkiecie Milwaukee Bucks 117:103 i odnieśli 14. zwycięstwo w sezonie 2021/2022. Jayson Tatum trafił 16 na 25 oddanych rzutów z pola, w tym 7 na 13 prób z dystansu.

Duży wpływ na sukces Bostończyków miał też Jaylen Brown, który wrócił do składu po pięciu meczach przerwy spowodowanych urazem ścięgna udowego. Obwodowy dostał od trenera Ime Udoka 30 minut, a w tym czasie wywalczył 19 "oczek".

Mistrzom NBA, którzy dzień wcześniej wygrali w Nowym Jorku z Knicks, na nic zdało się po 20 punktów Giannisa Antetokounmpo i Jrue Holidaya. Celtics trafili prawie dwa razy więcej rzutów za trzy 20/47 - 11/36, a ponadto Bucks w trakcie meczu stracili Khrisa Middletona. Skrzydłowy nabawił się urazu kolana.

- Trzeba oddać tym facetom, co ich, ale my nie byliśmy dziś w najlepszej formie - zaznaczał w rozmowie z mediami trener obrońców tytułu, Mike Budenholzer. - Bez względu na okoliczności, musimy być lepsi - dodawał.

Heroiczny występ Trae Younga na nic zdał się drużynie Atlanta Hawks. Lider "Jastrzębi" rzucił 41 punktów (14/22 z gry, 5/9 za trzy) i miał dziewięć asyst, ale Houston Rockets w ostatnich 12 minutach zaaplikowali im aż 44 "oczka". Goście wygrali czwartą kwartę 44:25, a cały mecz 132:126.

Teksańczycy umieścili w koszu 19 na 46 oddanych prób zza łuku, a ich siedmiu zawodników dobiło do bariery dziesięciu zdobytych punktów. Prym wiódł Eric Gordon, autor 32 "oczek".

Stephen Curry zbliża się do rekordu Raya Allena w ilości celnych rzutów za trzy - brakuje mu już tylko dwóch celnych prób. Gwiazdor Golden State Warriors w poniedziałek trafił pięć razy z dystansu, zdobył 26 punktów, sześć zbiórek i sześć asyst, a drużyna z San Francisco pokonała Indiana Pacers 102:100.

Warriors zamknęli spotkanie zrywem 7-0, co dało im końcowy triumf. Podopieczni Steve'a Kerra po 27 meczach sezonu legitymują się aktualnie świetnym bilansem 22-5. Pacers, dla których 30 "oczek" wywalczył Domantas Sabonis, doznali 17. porażki. Litwin zebrał też 11 piłek.