Pinar pokazał klasę. Mistrz Polski nie dał rady w "meczu sezonu"

Komplet kibiców na trybunach w hali Arena Ostrów, świetna atmosfera, ale finisz bez happy-endu. Arged BM Stal nie dała rady i odpadła z Ligi Mistrzów.

Patryk Pankowiak
Mahir Agva i James Florence (z piłką) PAP / Tomasz Wojtasik / Na zdjęciu: Mahir Agva i James Florence (z piłką)
Pinar Karsiyaka, finalista ubiegłego sezonu Basketball Champions League, stał pod ścianą. Musiał wygrać w środę w Ostrowie Wielkopolskim lub przegrać, ale różnicą maksymalnie dwóch punktów, żeby grać dalej.

Arged BM Stal też walczyła o wszystko. Triumf mógł dać im awans do następnego etapu Ligi Mistrzów. Arena Ostrów, mieszcząca 3 tys. kibiców, wypełniła się po brzegi, ale mistrzowie Polski nie dali rady sprawić niespodzianki.

Drużyna z Turcji pokazała klasę. Kontrolę zaczęła przejmować już w pierwszej kwarcie, a mocny cios zadała jeszcze przed przerwą. Druga partia zakończyła się wynikiem 20:11. Było 40:28.

Goście po zmianie stron nie spuścili z tonu. Wręcz przeciwnie. Świetny był Bonzie Colson, MVP Ligi Mistrzów z sezonu 2020/2021. Brylował też Tony Taylor, któremu dzień wcześniej urodziło się dziecko i doleciał do zespołu osobno, tuż przed meczem. W czwartej kwarcie ważne rzuty trafiał James Blackmon.

Gracze Igora Milicicia mieli dobre momenty, ale kilka zrywów nie wystarczyło w środę, aby pokonać tak dysponowany Pinar. Goście w drugiej połowie w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie i zasłużenie wygrali 86:69. Grają dalej. Stal kończy zmagania na czwartym miejscu i odpada z Ligi Mistrzów.

James Palmer Jr rzucił 17 punktów i miał sześć zbiórek. Gospodarzom nie szło jednak w rzutach z dystansu. Trafili tylko 9 na 29 oddane próby za trzy, a James Florence wykorzystał zaledwie 1 na 5 takich rzutów.

Pinar tworzył prawdziwy kolektyw. Bonzie Colson wywalczył 21 punktów (7/7 za dwa), Amath M'Baye rzucił 19 "oczek", a Tony Taylor miał 13 punktów. Gościom w zwycięstwie nie przeszkodziło nawet 18 strat.

Wynik:

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Pinar Karsiyaka Izmir 69:86 (17:20, 11:20, 23:27, 18:19)

Arged BM Stal: James Palmer Jr. 17, Trey Drechsel 12, Michael Young 11, Kobi Simmons 8, Denzel Andersson 8, Damian Kulig 8, James Florence 5, Michał Pluta 0, Jarosław Mokros 0.

Pinar Karsiyaka: Bonzie Colson 21, Amath M'Baye 19, Tony Tayor 13, James Blackmon 11, Alex Tyus 9, Can Korkmaz 6, Yunus Sonsirma 3, Burak Yildizli 3, Mahir Agva 1, Berkan Durmaz 0.