Szukasz Polaka? Oni są do wzięcia, jest kilka głośnych nazwisk!

Reprezentanci Polski, mistrzowie Polski i uznani ligowcy - na rynku transferowym nadal do wzięcia jest kilka głośnych polskich nazwisk. Trzeba się spieszyć, bo lista robi się coraz krótsza. Przedstawiamy "wolnych agentów".

Karol Wasiek
Karol Wasiek

Kadrowicze wystąp!

Co prawda karuzela transferowa w Orlen Basket Lidze trwa w najlepsze, ale na rynku nadal do wzięcia jest kilku wartościowych i uznanych Polaków. Nie brakuje ciekawych nazwisk, które powinny znaleźć swoje miejsce w ekstraklasie, choć niektórzy planują rozwijać swoje umiejętność poza granicami Polski. W tym gronie są m.in. Aleksander Dziewa (podobno jest blisko gry w lidze niemieckiej), Łukasz Kolenda (ma opcję odejścia, klauzula buy-outu w umowie) czy Michał Michalak (ostatnio BM Stal, teraz chce ponownie spróbować sił poza granicami Polski).

Oczywiście na tej liście nie może zabraknąć Przemysława Żołnierewicza, który niedawno związał się z dużą agencją sportową. Wszyscy zgodnie podkreślają, że ich priorytetem jest gra w innej, mocniejszej lidze. Cierpliwie czekają na oferty z zagranicy. Czy będą wystarczająco cierpliwi? Nie ma co ukrywać, że każdy z nich - poza Kolendą (ma ważną umowę w Śląsku - mógłby liczyć na intratne propozycje z polskich klubów.

Groselle trafi do Kinga? Jest jedno "ale"!
Rewolucja w składzie. Trefl kontraktuje i... sprzedaje

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Którego z Polaków wybrałbyś do zespołu w pierwszej kolejności?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Koszykówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Jan Kowalski Zgłoś komentarz
    Michalak zniknie 100%. Stal odpuściła puchary. Dostaną wielkie NIC.