• 13 : 17
  • 25 : 8
  • 18 : 14
  • 19 : 16

Przegraliśmy 55:75 po słabym meczu. Kolejne emocje w el. do MŚ już w lutym 2018 roku.

Michał Sokołowski z góry efektownie, ale mecz jest już dla nas przegrany.

Arnas Butkevicius za trzy i już +24 dla Litwy...

Łukasz Koszarek za trzy, wcześniej jednak Sokołwski pod presją rzucił piłkę w nogi Zamojskiego i zanotowaliśmy kolejną stratę.

Najwyższa przewaga Litwy - 22 oczka po trójce Gediminiasa Orelika. Czas dla Taylora.

Eimantas Bendzius to najlepszy gracz Litwy - ma już 16 punktów, teraz udanie zakończył akcję 2+1.

Tymczasem niespodziewanie najlepszym strzelcem Polaków jest dzisiaj Jakub Wojciechowski - 10 punktów.

Michał Sokołowski za trzy - w końcu trafiliśmy z dystansu!

Eimantas Bendzius szaleje - dwa efektowne dunki na początku 4Q.

1/15 za trzy i zaledwie 27% z gry - 12/45 - tak koszmarną skuteczność mają dzisiaj Polacy.

17 punktów przewagi Litwy po trzech kwartach. Wygląda to nadal bardzo źle.

Ksistof Lavrinovic wpisał się do protokołu po udanej kontrze.

Litwa znowu na 16-punktowym prowadzeniu. Adas Juskevicius zdobywa punkty i czas dla Polski.

Mindaugas Girdziunas za trzy z 8 metrów - wszystko dzisiaj wychodzi Litwinom.

Michał Sokołowski, bohater z piątku, zdobył pierwsze punkty - 2/2 z linii.

Vaidas Cepukaitis nie radzi sobie z Karnowskim, fauluje go. Póki co jednak nie przekłada się to na punkty dla Polski.

Na parkiecie chaos, a w nim najlepiej czuje się Łukasz Koszarek. Nasz kapitan na 9 punktów.

Najlepsza akcja Polaków od wielu minut. Damian Kulig wykorzystał podanie Koszarka i ładnie spenetrował w strefę podkoszową. Trafił, był faulowany, zatm akcja 2+1.

Kozłujemy piłkę na 8 metrze, kompletnie bez żadnej koncepcji na grę w ataku. Rzut Zamojskiego nie trafił nawet w obręcz...

1/13 za trzy w wykonaniu Polaków...

Łukasz Koszarek odpowiada ładnym rzutem z dystansu.

Gediminias Orelik za trzy, zupełnie niepilnowany na skrzydle.

Zaczynamy drugą połowę - czy uda nam się wrocić do gry?

Koniec drugiej, fatalnej kwarty. Czas o niej zapomnieć i wrócić do gry w lepszym stylu po chwilowej przerwie.

Jakub Wojciechowski za dwa z dalekiego dystansu - to na razie najjaśniejszy punkt Polaków w drugiej kwarcie.

Zamojski za trzy - nie wpadło. W tym elemencie mamy tragiczne 1/11...

Tymczasem Karnowski też ma trzy faule, mamy duże problemy w tym elemencie.

Mamy w końcu punkty z gry! Jakub Wojciechowski dobija niecelny rzut.

Arnas Butkevicius z łatwością wjechał pod kosz, obok bezradnego Karnowskiego.

20:2 w tej kwarcie dla Litwy. Nie istniejemy.

Damian Kulig ma już trzy faule i z powrotem na ławkę.

Połowa kwarty, mamy tylko dwa punkty... Nasza gra wygląda FATALNIE.

Mindaugas Girdziunas faulowany i bezbłędny na linii.

W końcu! Przemysław Zamojski na linii 2/2, ale wciąż -10.

16:0! Eimantas Bendzius po kontrze kończy z góry. Panowie, czas się obduzić!

29% za dwa i 12% za trzy - musimy poprawić skuteczność.

Mindaugas Girdziunas za trzy - jesteśmy na łopatkach w tej kwarcie. Drugi czas dla trenera Taylora... 0:14 w tej kwarcie!

Polacy ponad trzy minuty bez punktów!

11:0 seria Litwy - mamy coraz większe problemy!

Litwa nadal w natarciu - mamy coraz większe problemy w walce na tablicach.

Już trzech naszych graczy ma dwa faule: Karnowski, Kulig i Sokołowski.

Początek 6:0 Litwy i czas dla Polski, która oddała inicjatywę i prowadzenie.

Deividas Gailius ma już pięć punktów - to na razie najlepszy gracz Litwy.

Koniec pierwszej kwarty - bardzo dobra gra Polaków! Oby tak dalej!

Co za akcja! Kamil Łączyński świetnie podał do Jakuba Wojciechowskiego, który efektownie w locie złapał piłkę i trafił za dwa. Czas dla Dainiusa Adomaitisa.

Odważna akcja Karola Gruszeckiego, który był faulowany. Na linii skutecznie - 2/2.

Przemysław Karnowski na razie nie do zatrzymania - 6 punktów i 4 zbiórki naszego giganta!

Super akcja Polaków! Pod koszem piłkę dostał Karnowski i efektownie wsadził ją z góry!

Łukasz Koszarek za trzy i mamy remis! Niestety też Polacy popełnili już pięć fauli, za chwilę Litiwni na linii.

Przemysław Karnowski ograł w ataku Ławrynowicza, ale teraz to Polak sfaulował Litiwina z polskim pochodzeniem.

Renaldas Seibutis 2/2 z linii po faulu Cela.

Arnas Butkevicius ładnym wejściem pod kosz zdobywa punkty.

Damian Kulig juz na ławce, bo ma dwa faule po dwóch minutach!

Łukasz Koszarek złapał bezpańską piłkę pod koszem i mamy pierwsze punkty!

Mindaugas Girdziunas za trzy i Litwa wychodzi na prowadzenie.  U nas niecelny rzut Kuliga i jego faul przy powrocie do obrony.

Na parkiecie w Kłajpedzie powinniśmy zobaczyć graczy znanych z występów w PLK: Sarunasa Vasiliauskasa i Eimantasa Bendziusa.

Za 15 minut początek drugiego spotkania eliminacji do MŚ 2019 w Chinach. Zagramy z Litwą, która choć bez dziewięciu graczy z tegorocznego EuroBasketu, to wciąż jest jedną z najgorźniejszych drużyn na Starym Kontynencie. Litwini w piątek pewnie pokonali Kosowo 99:61.