Łączyński trafił oba rzuty wolne! Po drugiej stronie Kostrzewski miał czystą pozycję na dogrywkę. Nie trafił. Anwil wygrał w niesamowitych okolicznościach!

Stal się totalnie zgubiła, Holt podał do Zyskowskiego, a po chwili popełnił przewinienie na Łączyńskim - 7 sekund do końca

Przerwa dla Emila Rajkovicia

Almeida wymusił przewinienie Johnsona - na linii bezbłędny i remis na 25 sekund do końca

Przerwa dla Igora Milicicia

Holt zza łuku! Ależ tutaj się wszystko zmienia

Kostrzewski z ponowienia- Stal się nie poddaje

Łączyński z dystansu i Anwil ma trzy oczka więcej od Stali

Teraz i gospodarze pudłują z linii - tylko jedną próbę wykorzystał Johnson

Zyskowski kręcił, kręcił i dwa punkty wykręcił

Po czasie zza łuku trafił Skifić i wszyscy związani z BM Slam Stalą odetchnęli z ulgą

Hosley w kontrze - Anwil prowadzi... kibice w Ostrowie Wielkopolskim nie wierzą co się dzieje, bo BM Slam Stal jest 6 minut bez punktów

Niesamowite rzeczy robią włocławianie - Zyskowski za trzy i remis!

Hosley robi cuda w defensywie, dodatkowo włączył się i w ataku - 10:0 otwarcie kwarty dla Anwilu i emocje znów sięgają zenitu

Hosley dodaje swoje punkty i 9:0 dla Anwilu w tej części

Airington z półdystansu i włocławianie zdecydowanie poczuli, że mogą wrócić

Łączyński zza łuku - dobry początek Anwilu

Dobre zawody Zyskowskiego i już 12 punktów na jego koncie - czy ktoś mu pomoże?

Anwil zdoła jeszcze dojść BM Slam Stal?

Kapitalna ostatnia minuta trzeciej kwarty! BM Slam Stal ma 13 punktów przewagi zed decydującą częścią

Kapitalna defensywa Anwilu i Ochońko musiał rzucać niemal z połowy... i trafił!

Zyskowski dwukrotnie skutecznie z linii - to coś żadko spotykanego po stronie Anwilu w tym pojedynku

Anwil dał się wciągnąć w gierki Stali i ostrowianie czerpią z tego aktualnie same korzyści

Stal dla odmiany z linii ma 13/14 i dzięki temu prowadzi 62:52

Sobin 0/6 z linii rzutów wolnych, Hosley 3/6 - Anwil pudłuje na potęgę

Nerwowo w Anwilu, a Stal ma już +7

Przewinieniem technicznym ukarany Kamil Łączyński

Chyliński z kolei poszedł za ciosem i akcja 2+ na jego koncie

Sobin niewykorzystał dwóch rzutów wolnych, a Almeida chciał poprawić "z góry", ale... punktów nie ma

Chyliński przełamał niemoc trafiając zza łuku!

Po akcji 2+ Nowakowskiego remis, a po przechwycie i punktach Łączyńskiego Anwil już na prowadzeniu

Defensywa Anwilu wydaje się mocniejsza i ostrowianie ponownie oddawali rzut pod presją czasu - ratuje ich jedynie kontra

Almeida ponownie spod kosza. Jeden z liderów Anwilu upadając na parkiet nadepnięty na lewą dłoń, ale gra dalej

Ważna informacja - Marković wrócił do gry

Airington poprawił skuteczność Anwilu z linii rzutów wolnych

Wojciechowski miał trójkę na prowadzenie dla Anwilu, jednak chybił. Po drugiej stronie z kolei nie pomylił się Skifić

Almeida mocno pod koszem, przebił się i zdobył punkty

Koniec przerwy, wracamy do gry!

Warto dodać, że w rundzie zasadniczej Anwil wygrał w Ostrowie z BM Slam Stalą 83:76. W ekipie Rottweilerów debiutował wówczas Jakub Wojciechowski - zdobył 12 punktów

Czy BM Slam Stal dowiezie wygraną do końca?

Ostrowianie z kolei mogą liczyć na trójki, których trafili już 7 przy zaledwie 11 próbach - Aaron Johnson jest bezbłędny w tym elemencie, mając 3/3

Anwil miałby zdecydowanie lepszy wynik, gdyby trafiał rzuty wolne - na razie włocławianie mają 7/14 z linii

Almeida zakończył kontrę równo z syreną - BM Slam Stal prowadzi 42:38 po pierwszej połowie!

Kostrzewski z daleka niemal równo z syreną kończącą czas akcji

Skutecznie grają zmiennicy w Anwilu - Sobin i Zyskowski mają już po 8 oczek

Niedobre wieści dla wszystkich związanych ze Stalą - najprawdopodobniej odnowił się uraz biodra Markovicia

Sobin nadal nieskuteczny na linii rzutów wolnych, a kapitalną kontrę efektownym wsadem wykończył Łukasiak

Kto jest bardziej wartościowym graczem dla Anwilu?

Johnson nie pozostał dłużny i już 10 punktów na jego koncie

Łączyński zza linii 6,75 i Rottweilery już tylko oczko za Stalą

Anwil nadal odrabia straty - dwa celne wolne Zyskowskiego i w drugiej kwarcie już remis

Teraz dobre minuty Sobina, który tym razem dobił rzut Zyskowskiego

Poprawka Stali doskonała - trójka na koncie Johnsona

Almeida w deskę z Łapetą! Kapitalny blok zawodnika Anwilu

Trafił Sobin, a dodatkowo Łapeta faulował Hosley'a i piłka dalej w posiadaniu Anwilu

Wrócił Almeida i przerwał fatalną serię Anwilu

Ostrowianei notują aktualnie serię 9:0

Ochońko za trzy punkty i Stal ma rekordowe 11-punktowe prowadzenie

Sobin przestrzelił dwa rzuty wolne, teraz Zyskowski pudłuje zza łuku - Anwil ma problem w ataku

Skifić wydawało się pogubił się w kozłowaniu, ale to w jakimś stopniu pomogło mu zdobyć punkty spod samego kosza

Dobrze w ostatnich fragmentach spisuje się Marković, który najpierw sam zdobywał punkty, a teraz obsłużył ładną asystą Kostrzewskiego

22:18 prowadzi BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - jest walka i... mega gorąco dosłownie i przenośnie w ostrowskiej sali

Wreszcie składna akcja Stali i Marković "z góry"

Akcja chaos, ale punkty dla Stali zdobył Carter trafiając od deski

Dużo fauli, dużo rzutów wolnych na razie nie jest to wielki basket "dla oka"

Protestujący Igor Milicić ukarany przewinieniem technicznym za protesty

Łączyński trafił zza łuku, ale w opinii sędziów po syrenie na czas akcji...

Sekunda do końca czasu akcji - żaden problem! Airington celnie zza łuku

Anwil przestrzelił kilka łatwych rzutów, ale gospodarze odpowiedzieli serią strat

Serial trójek trwa - tym razem trafił Johnson i BM Slam Stal ponownie ma cztery oczka przewagi

Na trójkę Wojciechowskiego odpowiedział Skifić dokładnie tym samym

Anwil długo rozgrywał swoją akcję, którą dwukrotnie ponawiał i w końcu zdobył punkty

Łapeta wepchnął piłkę dokosza z faulem Wojciechowskiego

Wynik otwiera Airington, a trójką odpowiada Majewski

Pół godziny pozostało do 3 meczu finałów - warto przypomnieć, że bilety na mecz w sali Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrowie Wielkopolskim rozezły się "w mig", zatem na trybunach ponownie będzie kocioł, a na parkiecie bardzo goraćo

Wyniki pierwszych dwóch meczów finałowej serii:

Anwil Włocławek - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 62:61

Anwil Włocławek - BM Slam Stal OStrów Wlkp. 77:83

Kto wygra trzeci mecz finałów Energa Basket Ligi?

Seria finałowa Energa Basket Ligi przeniosła się do Ostrowa Wielkopolskiego. Mecz numer 3 już w poniedziałek o godzinie 18:00. Po dwóch pojedynkach w Hali Mistrzów w serii BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Anwil Włocławek jest remis 1:1, a rywalizacja toczy się do czterech zwycięstw.