6. mecz finałów w poniedziałek w Ostrowie Wielkopolskim. Już teraz serdecznie zapraszamy na relację z tego pojedynku!

Anwil wygrał 84:80 i jest już tylko o jeden triumf od mistrzostwa Polski! Genialny to był spektakl w Hali Mistrzów!

Ostatnie sekundy to rollercoaster! Almeida zgubił piłkę, ale potem Hosley okradł Cartera, podał do Almeidy i ten kończy z góry!

Przerwa dla Igora Milicicia

Niesamowite - Chyliński odpowiedział trójką, od deski, z kolanka!

Kamil Łączyński ma 22 punkty (6/10 zza łuku) i 7 asyst. MVP meczu chyba jednogłośne

Przerwa dla Emila Rajkovicia

Niewiarygodne - Łączyński z ponad 7 metrów trafia od tablicy!

Niesamowicie gra w tym momecnie Leończyk i Sobin!  Anwil prowadzi i a piłkę!

Kostrzewski z linii tylko raz skutecznie i remis na tablicy wyników

Czy BM Slam Stal zdoła odpowiedzieć i wygrać?

Leończyk do Sobina, a ten... a ten nie zawodzi! Anwil wychodzi na prowadzenie

Tym rzem Surmacz pudłuje z otwartej pozycji zza łuku

Marković nie trafił zupełnie niepilnowany, a po drugiej stronie Leończyk stanie na linii rzutów wolnych

Łączyński z Sobinem grają na pamięć - niesamowicie pewnie i skutecznie

Zyskowski miał otwarty rzut z narożniaka, jednak nie trafił i Stal nadal na prowadzeniu +4

Anwil był już dwa oczka od Stali, ale ważny i trudny rzut trafił Carter

Trafił Zyskowski, dodatkowo faulował Łukasiak Hosley'a i piłka nadal dla Anwilu

Almeida nogą poprzełnił przewinienie na Carterze przy próbie rzutu za 3 punkty - Amerykanin trafił jednak tylko raz z linii rzutów wolnych

Łapeta skutecznie dobił niecelny rzut Markovicia, ale po drugiej stronie Sobin niezawodny

Marković półhakiem, Sobin półhakiem - niemal identyczne zagranie obu graczy

Korekta - rzut Nowakowskiego jednak za 2 punkty

Nowakowski w kontrze dokłada kolejną trójkę i Anwil już w bezpośrednim kontakcie

Anwil rozpoczął najlepiej, jak tylko mógł - od trójki Łączyńskiego

Jaki scenariusz na decydującą kwartę?

Carter show w trzeciej kwarcie - Amerykanin zdobył w niej aż 13 oczek, a BM Slam Stal prowadzi 69:60!

Airington również zza linii 6,75!

Kapitan Anwilu na posterunku - zza łuku trafił też Łączyński

Holt z dystansu, BM Slam Stal ma 11 punktów przewagi

Wojciechowski miał otwratą pozycję zza łuku, ale spudłował. Carter z kolei nie do zatrzymania

Tym razem faul wymusił Almeida i jego punkty z linii rzutów wolnych

Airington z linii rzutów wolnych rusza wynik po stronie Anwilu

Niesamowita akcja Cartera! Przechwyt, kontra i wsad z dwoma rywalami (Sobin i Almeida)! WOW!

Odpowiedź? Carter również za trzy punkty

Wszyscy odeszli od Łączyńskiego - temu zostało oddać rzut i trafić zza łuku

Carter w szybkim ataku czuje się doskonale - BM Slam Stal ma już osiem punktów przewagi

Dobrze w drugą połowę weszli Holt i Carter, Stal ponownie buduje przewagę

Holt od kosza do kosza i trwa wymiana ciosów

Łączyński do Sobina, a ten trafia półhakiem - taką akcję kibice w Hali Mistrzów znają doskonale

Carter szybko wymusil przewinienie i otworzył wynik po przerwie z linii rzutów wolnych

Koniec przerwy, wracamy do gry

Mateusz Kostrzewski w pierwszej połowie zaliczył 13 punktów (5/5 z gry), 6 zbiórek i 2 asysty. Ivan Almeida odpowiedział 12 punktami (5/10) z gry - to najskuteczniejsi zawodnicy meczu

Kto wygra mecz numer 5. będzie mistrzem Polski?

Holsey'owi wypadła piłka, a w kontrze punkty zdobył efektownie Holt - w Hali Mistrzów remis po pierwszej połowie!

Najpierw Kostrzewski, teraz Skifić - obaj skuteczni na linii rzutów wolnych

Łączyński długo kozłował i wbił gwoździa.. z ponad 7 metrów równo z końcową syreną czasu akcji!

Tym razem Kostrzewski efektownie "z góry", potężne i piękne zagranie "Kostka"

Piekielny pociska Łączyńskiego do Leończyka i łatwe punkty tego drugiego

Na boisku zameldował się Łapeta, którego występ stał pod znakiem zapytania. Powód? Podkręcony staw skokowy w meczu numer 4.

11:0 dla Anwilu! Łączyński wyprowadza swój zespół na prowadzenie

Almeida wysooooko ponad obręczą! Najefektowniejsza akcja meczu na jego koncie, a Anwil ma serię 8:0

Pięć punktów z rzędu Leończyka i Anwil dostał "tlenu"

Carter z półdystansu, Marković "z góry" i Stal ponownie ucieka

Sobin wykorzystuje fakt, że Marković ma już dwa faule

Sobin w ekwilibrystycznej dobitce, ale najważniejsze dla Anwilu, że skutecznej

Zagraniczny zaciąg Stal w końcu ruszył - Marković z akcją 2+

Almeida najpierw zebrał piłkę w obronie, a potem spokojnie trafił z półdystansu

BM Slam Stal zdobyła w pierwszej kwarcie 27 punktów - żadnego z nich nie zdobyli gracze zagraniczni!

Zyskowski niemal równo z końcową syreną, ale to BM Slam Stal prowadzi po pierwszej kwarcie aż 27:19

Stal na razie gra "kosmosy" - Surmacz za 3 punkty i na koncie gości już 27 oczek!

Kostrzewski rozpoczął w wielkim stylu - 9 punktów na jego koncie

Wrócił Almeida i od razu trafia zza łuku

Kostrzewski dobił niecelną trójkę Holta i Stal jest +9

Polacy w Stali grają jak z nut - Surmacz zza linii 6,75

Airington zza łuku! Anwil odpowiada doskonale

Kapitalnie Stal poradziła sobie z agresywną defensywą Anwilu na całym boisku - Łukasiak zakończył akcję wsadem

Chyliński chyba z ośmiu metrów! Ależ znakomicie otworzył ten pojedynek

Chyliński zza łuku i BM Slam Stal buduje przewagę

Almeida zderzył się głową ze Skificiem - gracz Anwilu sam od razu udał się na ławkę z rozciętą wargą

Kostrzewski znakomity od początku - teraz akcja 2+

Łączyński najpierw zaliczył airballa zza łuku, ale powtórka z dokładnie tego samego miejsca już skuteczna

Łukasiak pod koszem ograł Wojciechowskiego, który szybko zamienił Sobina

Sobin, który rozpoczął mecz w pierwszej piątce, również skuteczny pod koszem

Almeidzie piłka wykręciła się z kosza po rzucie zza łuku, a wynik po udanej penetracji otworzył Kostrzewski

Sędziami meczu są Janusz Calik, Dariusz Zapolski oraz Michał Proc. Komisarzem technicznym z ramienia PZKosz jest Krzystof Koralewski

Prezentacja zakończona, hymn odegrany - w Hali Mistrzów zaraz zacznie się kolejny bój!

Jak oceniasz karę dla Aarona Johnsona?

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski w meczach numer 5. i 6. wystąpi bez Aarona Johnsona - to pokłosie zajścia, do jakiego doszło pomiędzy nim a Ivanem Almeidą podczas ostatniego meczu tej serii. Gracz z Ostrowa został ukarany dwumeczową dyskwalifikacją oraz musi zapłacić 14 tysiecy złotych

Kto obejmie prowadzenie 3:2 w serii?