• 31 : 18
  • 21 : 23
  • 21 : 24
  • 21 : 13

Koniec meczu! Wygraliśmy arcyważne spotkanie w kapitalnym stylu i jesteśmy coraz bliżej mistrzostw świata w Chinach! BRAWO BIAŁO-CZERWONI!

Piękna gra Polaków! Maciej Lampe dobija Włochów, którzy już się nie podniosą!

10 punktów ma na swoim koncie także Christian Burns, który dekadę temy występował w AZS Koszalin.

Maciej Lampe ma już 18 punktów - jest najlepszym strzelcem Biało-Czerwonych, którzy pewnie zmierzają po wygraną.

Już pięciu graczy z dwucyfrowym wynikiem punktowym. A.J. Slaughter zdobył właśnie swój 10 punkt, ma także 10 asyst, czyli double-double zaliczone.

11:2 w tej kwarcie dla Biało-Czerwonych! Maciej Lampe skuteczny spod kosza.

Pietro Aradori 2/2 z linii, Włosi w końcu punktują, ale nadal sporo tracą do Polaków.

Połowa czwartej kwarty, a Italia nadal bez kosza.

Co za blok Lampego! Christian Burns z błędem kroków.

9:0 w tej kwarcie, Włosi nie istnieją w tej odsłonie!

Łukasz Koszarek za trzy!!!

Łukasz Koszarek 2/2 z linii - tak trzymać!

Włosi 2,5 minuty bez kosza w czwartej kwarcie.

Maciej Lampe dwa razy celnie! Udany początek Polaków!

Ufff, na szczęście Adam Hrycaniuk dobił niecelny rzut Koszarka w ostatniej sekundzie. Prowadzimy przed ostatnią kwartą, ale wciąż daleka droga do zwycięstwa.

Co za rzut Alessandro Gentile. Trójka z faulem i akcja za cztery punkty Włochów.

Mateusz Ponitka świetnie dobija po niecelnym rzucie Hrycaniuka - tego nam trzeba było!

Bohater meczu z Holandią Aaron Cel dopiero teraz zdobywa swój pierwszy punkt z linii rzutów wolnych.

Paul Biligha nad Hrycaniukiem. Panowie, walczymy!!!

Pietro Aradori za trzy i już tylko +8. Jeszcze kilka minut temu było +17...

Czas dla Taylora, bo po dobrym okresie, znów stanęliśmy w ataku i zaczynamy popełniać straty.

Nie możemy uśpić naszej czujności. Włosi pięć punktów z rzędu - trójka Sachettiego i floater Aradoriego.

Piłkę chciał Lampe, ale A.J. Slaughter przymierzył za trzy i mamy 17 oczek więcej od Włochów. Kapitalnie gramy w niedzielny wieczór!

"Waca" za trzy! Jego siedem punktów w tej kwarcie!

W tej kwarcie punktuje dla nas Adam Waczyński. Włosi agresywni, chcą za wszelkę ceną odrobić deficyt.

Zaczynamy od dwóch nieudanych akcji w ofensywie.

Do przerwy prowadzimy pewnie, różnicą 11 punktów. Włosi pokazali jednak w drugiej kwarcie, że w Ergo Arenie czują się dobrze i z minuty na minutę grają coraz lepiej. Przed nami chwila przerwy i drugie 20 minut walki o awans na MŚ 2019.

Michał Sokołowski za trzy równo z końcową syreną! Co za mecz snajpera Stelmetu - 14 punktów na jego koncie!

8/8 z linii Michała Sokołowskiego - brawo!

Przewaga nadal oscyluje wokół 10 punktów. Bardzo dobrze spisuje się dzisiaj "Sokół", który jest waleczny w strefie podkoszowej i przed chwilą zdobył kolejne punkty.

Trener Mike Taylor prosi o pierwszy czas. Kilka uwag i korekt w naszej grze.

Awudu Abass rozkręca się. 10 punktów w jego wykonaniu i przewaga topnieje...

Maciej Lampe nieskuteczny pod koszem. Wcześniej trójka Waczyńskiego i Filloy'a.

Spadła nasza skuteczność, gorzej bronimy. Trener Taylor reaguje szybko - Lampe za Hrycaniuka na parkiecie.

Alessandro Gentile sprytem i doświadczeniem przedostaje się pod nasz kosz, gdzie jest skuteczny.

Karol Gruszecki za trzy! Mamy 3/4 w tym elemencie, oby tak dalej!

A.J. Slaughter ma już sześć asyst! Skuteczność Biało-Czerwonych - 12/16 z gry!

W niespełna 2 minuty Michał Sokołowski zdobył 7 punktów! Prowadzimy po ŚWIETNEJ pierwszej kwarcie 31:18!

Trójka Michała Sokołowskiego, a chwilę póniej na linii 2/2 - świetny okres "Sokoła"

Doświadczony Andrea Cinciarini punktuje dla Włochów, choć ich strata do Polaków nadal jest znaczna.

Pierwsza trójka Polaków. Jej autem A.J. Slaughter.

Mateusz Ponitka przechwyt i punkty. Mamy już 10 oczek przewagi!

Konsekwentnie gramy pod kosz do Lampego, który ma przewagę wzrostu i wymusza kolejne faule włoskich defensorów.

Meldunek z Wilna: Litwa - Chorwacja 79:62

Mamy 8/10 z gry i aż pięć asyst - kapitalnie, oby tak dalej!

Kapitalna gra Biało-Czerwonych! Maciej Lampe znów wykorzystał podanie Slaghtera i Włosi poprosili o czas.

Zespołowo, płynnie - tak grają Polacy. Po dwójkowej akcji Slaguhter-Lampe punkty spod kosza tgo drugiego.

Punkt za punkt, na razie nie mamy recepty na Tonuta, który świetnie wszedł w ten mecz.

Stefano Tonut dwa razy za szybki dla nszych obrońców i mamy remis.

Mateusz Ponitka szybkim wejściem pod kosz otwiera wynik!

W Ergo Arenie czas na hymny, zaraz zaczynamy wielki mecz!

Litwa - Chorwacja 67:49 po trzech kwartach! To bardzo korzystny wynik dla Polaków, którzy właśnie z Chorwatami walczą o awans na MŚ 2019.

Kto wygra mecz?

Mecz Polaków rozpocznie się za 45 minut, więc zajrzyjmy na inne parkiety. W naszej grupie Węgry po dogrywce pokonały Holandię 91:86, a w bardzo istotnym spotkaniu dla układu tabeli Litwa do przerwy prowadzi z Chorwacją 43:39. Zwycięstwo gospodarzy jest korzystne dla Biało-Czerwonych.