MŚ Londyn 2017: Iga Baumgart obroniła honor Polek. Świetny bieg i półfinał!

Iga Baumgart jako jedyna z Polek awansowała do półfinału biegu na 400 metrów podczas mistrzostw świata w lekkoatletyce. Odpadły Małgorzata Hołub i świetna w tym sezonie Justyna Święty.

Marcin Górczyński
PAP/EPA / EPA/SRDJAN SUKI

Baumgart mocno ruszyła ze startu i po połowie dystansu "połknęła" biegnącą przed nią Brytyjkę Ayikę Onourę. Polka na ostatniej prostej ambitnie goniła Nigeryjkę Margaret Bamgbose, nie zajęła wprawdzie miejsca w trójce, gwarantującego bezpośredni awans, ale do końca walczyła o jak najlepszy czas. 51,88 s to wynik tylko nieznacznie gorszy od najlepszego tegorocznego osiągnięcia Baumgart.

Zawiodły pozostałe Polki, zwłaszcza Justyna Święty. Najszybsza z Polek do ostatniej chwili zmagała się z kontuzją. Problemy zdrowotne odbiły się na jej wyniku, 2,5 sekundy gorszym od jej rekordu życiowego z tego sezonu. Ten rezultat dał naszej reprezentantce dopiero szóste miejsce w jej serii eliminacyjnej.

Poza półfinałem także Małgorzata Hołub. Polka pobiegła na swoim poziomie, ale z czasem 52,26 s zajęła czwarte miejsce i nie załapała się do półfinału.

Eliminacje wygrała reprezentantka Bahrajnu Salwa Eid Naser (50,57 s). Dobrą formę pokazała też Jamajka Novlene Williams-Mills i biegaczka z Bahamów Shaunae Miller-Uibo.