Pokaz siły Caster Semenyi. Biegaczka z RPA przeszła do historii

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / DARREN / Na zdjęciu: Caster Semenya
PAP/EPA / DARREN / Na zdjęciu: Caster Semenya

Nie zostawiła rywalkom złudzeń. Prowadziła od startu do mety i osiągnęła historyczny wynik. Caster Semenya, bo o niej mowa, wygrała bieg na 800 metrów podczas 21. Igrzysk Wspólnoty Narodów w Australii.

W tym artykule dowiesz się o:

To już drugi złoty medal dla biegaczki z RPA w tych zawodach. We wtorek triumfowała na dystansie 1500 metrów.

Caster Semenya jest dopiero trzecią biegaczką w historii, która na jednych igrzyskach wspólnoty była w stanie wywalczyć złote medale zarówno na 1500 jak i 800 metrów.

Na tym drugim dystansie srebro zdobyła reprezentantka Kenii Margaret Wambui, a brąz Jamajka Natoya Goule. Zwyciężczyni złoto osiągnęła w czasie 1:56.68. To tylko o sekundę i 0,52 wyniki gorszy od jej rekordu życiowego na tym dystansie.

Warto przypomnieć, że we wtorek, w rywalizacji na 1500 metrów, Semenya wygrała z nową życiówką (4:00.71).

Reprezentacja RPA na 21. Igrzyskach Wspólnoty Narodów w RPA spisuje się bardzo dobrze. Po piątkowym złoty medalu Semenyi ma już na swoim koncie 35 medali (13 złotych, 10 srebrnych i 12 brązowych).

Czy Caster Semenya za dwa lata w Tokio zdobędzie złote medale igrzysk olimpijskich na 800 i 1500 metrów?