Lekkoatletyka. MŚ 2019 Doha: pierwsze medale rozdane. Ruth Chepngetich najlepsza w maratonie

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Ruth Chepngetich
Getty Images / Matthias Hangst / Na zdjęciu: Ruth Chepngetich
zdjęcie autora artykułu

Pierwsze medale podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata zostały rozdane. W nocy rozegrany został maraton kobiet, w którym po złoto sięgnęła Ruth Chepngetich.

W tym artykule dowiesz się o:

Był to historyczny maraton podczas mistrzostw świata. Z uwagi na wysokie temperatury panujące w Katarze, organizatorzy postanowili, że zawodniczki ruszą na trasę w nocy, a dokładniej o godz. 23:59 czasu lokalnego.

Mimo to w Ad-Dausze termometry wciąż pokazywały około 30 stopni Celsjusza. Trudne warunki sprawiały zawodniczkom spore problemy. Pierwsze biegaczki zaczęły schodzić z trasy już po zaledwie kilku kilometrach.

Dość szybko na prowadzenie wysforowała się pięcioosobowa grupa, w której znalazły się trzy reprezentantki Kenii, zawodniczka z Bahrajnu oraz Namibii. Później grupa zmalała do czterech biegaczek, aż w końcu - po 35 km - mocno się rozciągnęła, a na prowadzenie wyszła Ruth Chepngetich.

Kenijka ostatnie kilometry pokonywała w pojedynkę. Żadna z rywalek nie była w stanie jej zagrozić. Chepngetich uzyskała czas 2:32:43 godz. Druga była Rose Chelimo z Bahrajnu, a podium uzupełniła Helalia Johannes. Był to najwolniejszy maraton w historii lekkoatletycznych MŚ.

Na liście startowej znalazło się 70 zawodniczek, przy czym do biegu przystąpiło 69 z nich. Wśród uczestniczek zabrakło reprezentantek Polski.

Czytaj także:Polka wśród największych rozczarowań pierwszego dnia mistrzostwDemokracja federacji. Biegacza dociągnęli do mety

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Karol Zalewski rozpętał burzę. Tomasz Majewski odpowiada

Źródło artykułu:
Czy zwycięstwo Ruth Chepngetich jest zaskoczeniem?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (2)
avatar
yes
28.09.2019
Zgłoś do moderacji
2
0
Odpowiedz
Wyników nie będzie?