Samolot wypadł z pasa. Rosyjska gwiazda przeżyła chwile grozy

Tatiana Tarasowa to była gwiazda rosyjskiego łyżwiarstwa figurowego i trenerka. W poniedziałek przeżyła chwile grozy. Samolot, którym leciała do Sarańska, wypadł z pasa.

Michał Mielnik
Michał Mielnik
Tatiana Tarasowa Getty Images / Steve Russell/Toronto Star / Na zdjęciu: Tatiana Tarasowa.
W poniedziałek w godzinach wieczornych samolot, w którym jednym z pasażerów była Tatiana Tarasowa, tuż po lądowaniu wpadł w poślizg, wypadł z pasa startowego, a następnie uderzył w zaspę śnieżną. Całe zdarzenie miało miejsce w oddalonym o ok. 650 km na wschód od Moskwy Sarańsku.

- Świetnie się bawimy po przybyciu do Sarańska. Samolot nagle ostro kołował i wbił się w górę śniegu. Stoimy przy sygnale alarmowym, służby ratunkowe chodzą na zewnątrz i badają sytuację. Pilot nic nie wyjaśnił i prosi, aby nie wstawać z siedzenia - relacjonował niemalże na żywo Konstantin Lesik, jeden z dziennikarzy obecny na pokładzie samolotu.

- Przyjechał specjalny sprzęt, rampa i autobus dla pasażerów. Odśnieżają, żebyśmy mogli się wydostać. Wpadliśmy w poślizg na pasie startowym i wjechaliśmy w ogromną warstwę śniegu. Wszystko jest już w porządku. Czekam na taksówkę na terminalu - dodał dziennikarz.

Na pokładzie samolotu obecni byli m.in. Tatiana Tarasowa oraz inni trenerzy, komentatorzy, a także dziennikarze. Pasażerowie udali się do Sarańska, ponieważ we wtorek w tym mieście startują mistrzostwa Rosji juniorów w łyżwiarstwie figurowym.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można im pozazdrościć. Bajeczny urlop dziennikarki i piłkarza

- Pasażerowie samolotu bezpiecznie opuścili samolot i udają się do hotelu - poinformowało RIA Novosti, cytowane przez sports.ru.

Tatiana Tarasowa jest legendą sportów zimowych w Rosji. W zimowej uniwersjadzie w 1966 roku zdobyła złoty medal w parach tanecznych. W ostatnich latach dość ochoczo wypowiada się na tematy polityczne, w których powiela propagandę Władimira Putina.

Zobacz także:
Fatalny upadek mistrzyni olimpijskiej. Lekarze już wydali diagnozę

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×