UFC: znamy rywala Michała Oleksiejczuka, o tej walce będzie głośno

Już w sierpniu Michał Oleksiejczuk stoczy pierwszą walkę w kategorii średniej UFC. Z naszych informacji wynika, że rywalem Polaka będzie dobrze znany kibicom MMA na całym świecie Sam Alvey.

Artur Mazur
Artur Mazur
Michał Oleksiejczuk Getty Images / Chris Unger/Zuffa LLC / Na zdjęciu: Michał Oleksiejczuk
Oleksiejczuk przez niemal całą karierę rywalizował w kategorii półciężkiej (do 93 kg). Po imponującej serii zwycięstw na polskim podwórku w 2017 roku podpisał kontrakt z UFC.

W najlepszej lidze MMA na świecie odniósł cztery zwycięstwa i doznał trzech porażek. I to właśnie po niepowodzeniach w środowisku pojawiały się sugestie dotyczące zmiany kategorii wagowej na średnią (do 83,9 kg).

Po ostatniej porażce z Dustinem Jocobym, "Husarz" postanowił zejść do niższej kategorii wagowej. Zmienił również klub i dołączył do poznańskiego Ankosu MMA. Jak udało nam się nieoficjalnie ustalić, w dywizji średniej UFC Oleksiejczuk zadebiutuje 6 sierpnia w USA.

ZOBACZ WIDEO: Brutalny nokaut. Cios idealny! "Skleił się z twarzą!"

- Mogę potwierdzić te doniesienia, Michał podpisał już kontrakt na walkę. Czekamy tylko na potwierdzenie lokalizacji - mówi nam Paweł Kowalik, menadżer Oleksiejczuka.

Rywalem Polaka będzie postać doskonale znana kibicom MMA na całym świecie. Na galach UFC Alvey stoczył aż 23 pojedynki i legitymuje się rekordem: 10 zwycięstw, 12 porażek oraz remis.

Od września 2019 roku "Smilin" nie ma jednak powodów do śmiechu - w oktagonie notuje serię 8 walk bez zwycięstwa. W tym czasie jedynie Koreańczyk Da Un Jung nie był w stanie go pokonać, a ich pojedynek zakończył się remisem. Pomimo koszmarnej serii, Alvey - zapewne ze względów marketingowych - wciąż utrzymuje się na kontrakcie z UFC.

- Uważam, że to dobry rywal na debiut w wadze średniej. Alvey to zawodnik z pogranicza dwóch kategorii wagowych, do tego bardzo doświadczony w walkach na wysokim poziomie. Oczywiście, jego seria porażek jest rekordowa, ale nie bez powodu utrzymuje się w UFC od tylu lat - tłumaczy Kowalik.

Oleksiejczuk w profesjonalnej karierze odniósł 16 zwycięstw i doznał 5 porażek. 27-letni "Husarz" może się również pochwalić bogatą karierą amatorską.

Czytaj także:
Mariusz Pudzianowski wraca do klatki. Znamy terminy dwóch kolejnych gal KSW
Potworny nokaut w MMA! Zobacz, co wydarzyło się na gali w Londynie

Kto wygra walkę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×