"Zrobiliśmy to". Duży wyczyn Oleksiejczuka przed UFC 302

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Michał Oleksiejczuk zrobił wagę przed UFC 302
Twitter / Michał Oleksiejczuk zrobił wagę przed UFC 302
zdjęcie autora artykułu

To nie było łatwe zadanie, ale misja zbijania kilogramów powiodła się. Michał Oleksiejczuk zmieścił się w limicie kategorii średniej przed galą UFC 302 w Newark.

W tym artykule dowiesz się o:

"Husarz" wniósł na wagę 185 funtów - tyle samo co jego najbliższy przeciwnik Kevin Holland. Polak jest wyraźnym underdogiem w starciu z Amerykaninem, ale doskonale wie, że ewentualna wygrana może być dla niego trampoliną do ścisłej czołówki kategorii średniej.

Pierwsze zadanie zostało wykonane. 29-latek, który pojedynek na UFC 302 przyjął z krótkim wyprzedzeniem, zdołał zrobić wagę. "Zrobiliśmy to, w 3 tygodnie udało się zejść około 15 kg, oczywiście przy pomocy świetnego specjalisty i mojej drużyny. Teraz tylko regeneracja i idę to wygrać" - napisał na Twitterze "Husarz".

Michał Oleksiejczuk w UFC walczy już od 2017 roku. W największej organizacji MMA na świecie Polak wygrał siedem z 12 pojedynków i aż sześciokrotnie nokautował swoich przeciwników.

Starcie Oleksiejczuka z efektownie walczącym Kevinem Hollandem wzbudza sporo emocji i zostało wysoko ustawione w karcie walk gali UFC 302.

Gala z Newark będzie transmitowana w Polsacie Sport w nocy z 1 na 2 czerwca.

Czytaj także: Głośna walka Oleksiejczuka w UFC! Polak wystąpi na hitowej gali Mocny transfer KSW! Pogromca Tybury rywalem Phila De Friesa

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty