MMA Polska powołało kadrę na Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Na zdjęciu: Ksawery Mosing
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Ksawery Mosing
zdjęcie autora artykułu

Na początku sierpnia w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczną się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024, na które Stowarzyszenie MMA Polska powołało kadrę Polski. W składzie reprezentacji znalazło się 12 zawodników.

Zbliżające się Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 będą kolejnym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski powołana przez Stowarzyszenie MMA Polska. W kadrze wystąpią kadeci, czyli młodzież od 12 do 18 roku życia, pod wodzą trenera Emila Różewskiego. Skład reprezentacji przedstawia się następująco:

Kadeci: Sara Dembińska, waga: 52,2 kg Roksana Piechowiak, waga: 56,7 kg Pola Raczyńska, waga: 48 kg Julia Lewandowska, waga: 67 kg Szymon Sołowiej, waga 56,7 kg Jakub Cichowicz, waga 61,2 kg Aleksander Szmaj, waga: 70,3 kg Ksawery Mosing, waga: 48 kg Aleksander Zając, waga 57 kg Dominik Sitko, waga: 62kg Aleksander Kosna, waga: 62 kg Antoni Bawor, waga: 44 kg

Do tej pory reprezentacja kadetów, która po raz pierwszy została powołana w zeszłym roku, zdobyła 13 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation, największą i najbardziej prestiżową organizacji zarządzającej amatorskim MMA na świecie.

W tym roku kadeci walczyli podczas kwietniowych mistrzostw Europy, z których przywieźli dwa złote krążki, jeden srebrny i sześć brązowych. Podczas najbliższych zawodów w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Aleksander Szmaj i Ksawery Mosing będą bronić tytułów mistrzów świata, które wywalczyli w zeszłym roku. Mistrzostwa Świata Kadetów IMMAF 2024 odbędą się w dniach od 5 do 11 sierpnia w Abu Zabi w Mubadala Arena. Zbliżające się zawody będą jedenastym międzynarodowym wydarzeniem, w którym weźmie udział reprezentacja Polski. Stowarzyszenie MMA Polska powstało w roku 2019. Organizacja została powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA, organizowanie zawodów krajowych, powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest też członkiem zwyczajnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Czytaj także: Pudzianowski znów z nim zawalczy? Jędrzejczyk o decyzji Adamka

ZOBACZ WIDEO: 14 sekund i... koniec. Szpilka komentuje przerwanie walki

Źródło artykułu: WP SportoweFakty