Były mistrz PLMMA powalczy na gali UFC w Glasgow

Były mistrz Profesjonalnej Ligi MMA, znany z walk w Polsce Francuz Mickael Lebout (13-4-1, 1 NC), poznał datę swojego drugiego pojedynku w UFC.

Maciej Szumowski
Maciej Szumowski
Francuski "półśredni" zdecydował się na zmianę kategorii wagowej. Pojedynkiem na UFN w Szkocji Mickael Lebout zadebiutuje w wadze lekkiej. Przeciwnikiem paryżanina będzie Jake Matthews (8-1).
Australijczyk w UFC walczy od czerwca 2014 roku. Od tamtej pory do oktagonu wyszedł trzykrotnie, z czego dwa razy zwyciężył. Był lepszy od Dashona Johnsona i Vagnera Rochy, ale musiał uznać wyższość Jamesa Vicka. Dla reprezentanta Francji będzie to powrót po kwietniowej porażce na gali UFC Fight Night 64 w Krakowie. Wówczas po wyrównanym starciu Lebout przegrał z Sergiem Moraesem. Była to już czwarta walka 28-latka nad Wisłą - pozostałe starcia, z Albertem Odzimkowskim, Pawłem Żelazowskim i Szymonem Duszą, Lebout zwyciężał.

W walce wieczoru gali UFC Fight Night, która 18 lipca odbędzie się w Glasgow, Michael Bisping zmierzy się z Thalesem Leitesem. Poza tym w oktagonie pojawią się Polacy - Paweł Pawlak, którego rywalem będzie Leon Edwards, oraz Daniel Omielańczuk naprzeciw którego stanie Konstantin Erokhin.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×