KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Bracia Bębenek nie mogą się nacieszyć sukcesem

Nawet najwięksi kibice zdawali sobie sprawę z problemów, jakie od jakiegoś czasu dręczą braci Bębenków. Problemy ze sponsorami, niewielka ilość testów i ogromny pech nie pozwalały na osiąganie satysfakcjonujących wyników. Aż to Rajdu Polski. Tam załoga Michał Bębenek/Grzegorz Bębenek zdetronizowała faworyzowane auto S2000.

Paweł Świder
Paweł Świder

- Dawno nie czułem się tak szczęśliwy wygrywając rajd. Dobrze przygotowany samochód, wyśmienita dyspozycja i perfekcyjnie obrana taktyka – to trzy podstawowe czynniki, które doprowadziły mnie do zwycięstwa w 65 Rajdzie Polski. Na smak szampana czekałem od 2006 roku. Brak mi słów, aby wyrazić to, co teraz czuje – ujmę to jednym słowem: REWELACJA!!!- opowiada z radością kierowca Lancera Evo IX Michał Bębenek.

- Chciałbym podziękować naszym sponsorom: Tedex, GetinBank, BlachStal, Igloo, Imex, AQQ za wsparcie i zaufanie udzielone w rajdzie oraz Zbyszkowi Stecowi za przygotowanie samochodu. Swoje zwycięstwo w 65 Rajdzie Polski dedykuje Januszowi Kuligowi, bez pomocy którego nie osiągnąłbym tak wiele.

- Od samego początku starałem się pojechać bardzo szybko. Taktyka zakładała walkę od pierwszego odcinka specjalnego. Wiedziałem, że ustawienie samochodu dokonane podczas 11 Rajdu Agapit jest perfekcyjne i mogłem pozwolić sobie na ostrą walkę już na samym początku rajdu. Chciałem pokazać, że jadąc samochodem grupy N, można nawiązać walkę z samochodami klasy S-2000, a nawet powalczyć o wygraną w rajdzie.

- Specyfika mazurskich szutrów wymagała ode mnie maksymalnej koncentracji, szczególnie na pierwszej pętli sobotnich odcinków specjalnych. Wypracowanie przewagi w postaci prawie 18 sekund na koniec pierwszego dnia rajdu, pozwoliło optymistycznie patrzeć na niedzielne ściganie. Drugi dzień rajdu zacząłem spokojnie, bez podejmowania zbytniego ryzyka. Na drugim oesie postanowiliśmy zaatakować i przy okazji udowodnić, że jadąc jako pierwsza załoga, można wygrać odcinek specjalny. Druga pętla niedzielnych odcinków specjalnych, była już bardziej spokojna. Nie podejmowałem już zbędnego ryzyka. Skoncentrowałem się na utrzymaniu przewagi i kontrolowaniu sytuacji.

- Podsumowując, był to dla mnie wspaniały rajd, ze świetną organizacją i ciekawymi odcinkami specjalnymi. Dziękuje wszystkim kibicom za gorący doping na trasie 65 Rajdu Polski oraz najbliższym przyjaciołom, którzy wierzyli w mój sukces i dodawali mi pewności siebie
- dodał niespodziewany zwycięzca najtrudniejszego rajdu w sezonie.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna/ inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×