KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Łukasz Kuczera: Artur Puzio i pole głupoty (komentarz)

Jedni nazywają motocyklistów "dawcami", drudzy zastawiają na nich linki w lesie, co już wiele razy zakończyło się tragicznie. Dużo złego wyrządził im właśnie Artur Puzio swoją głupotą, jeżdżąc po polu rolnika i chwaląc się tym w internecie.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
atak rolnika na Artura Puzio YouTube / MotoGang / Na zdjęciu: atak rolnika na Artura Puzio
Sam jestem motocyklistą i wiem jaką opinię posiadają fani dwóch kółek w społeczeństwie. Nawet jeśli organizują pozytywne akcje pomocy, oddają krew i robią wiele dobrego, to do świadomości większości osób przebijają się inne obrazki. Kończy się to tym, że wielu użytkowników dróg publicznych agresywnie reaguje na motocyklistów, a na terenach zielonych rozstawia się linki-pułapki.

Dlaczego o tym wszystkim piszę? Bo jestem wściekły, gdy widzę tak głupie zachowanie, jak w przypadku Artura Puzio. Dwukrotny motocrossowy mistrz Polski, a do tego trener, wjechał na pole jednego z rolników i jeszcze pod kaskiem zaczął mówić, że "ogólnie to w waszej okolicy radzę wam, żebyście nie jeździli po polu rolników, bo ci skubańcy potrafią być mściwi wbrew pozorom". Czy to jest dawanie przykładu młodzieży?

Przepraszam, a gdyby tak ktoś po pana terenie pojeździł sobie, zrył cały ogródek, zniszczył fragment ziemi? Rozumiem, że byłby pan szczęśliwy i jeszcze bił brawo?

ZOBACZ WIDEO: Kolejni sportowcy nie chcą trenować w COS-ach. Minister sportu komentuje: Uważam, że część dyscyplin może trenować w domu

Nie dość żyjemy w czasach koronawirusa, który uderza po kieszeni nas wszystkich, to dodatkowo rolnicy są narażeni na straty wywołane suszą. Tyle się mówi o tym, że zbiory w roku 2020 mają być niższe od oczekiwanych, że czeka nas wzrost cen żywności, itd. Puzio swoim zachowaniem pokazał totalny brak szacunku - nie tylko dla cudzej własności, ale też dla cudzej pracy. Nieważne czy zrył teren o powierzchni 10 metrów kwadratowych, czy 100 metrów, chodzi o sam fakt.

Nie wiem czy jeszcze gorsze od "zaorania" pola motocyklem crossowym, nie była pierwsza reakcja Puzio na atak ze strony organizacji rolniczych. Zamiast zrozumieć swój błąd i przeprosić, motocyklista wolał brnąć dalej. Opublikował nagranie, na którym jeden z rolników atakuje go kijem. Co oczywiste, nie popieram samosądów. Jednak upublicznienie akurat takiego filmu w takim momencie było nietaktem.

"Rolnik chciał mnie utopić... Jak teraz oceniacie falę hejtu za przejechanie 100 metrów po polu… Jesteście po prostu zaj...i! Ale do człowieczeństwa Wam daleko, buraki i niedorajdy życiowe" - te słowa nadal możemy przeczytać na fanpage'u motocyklisty. Do tego na kilku stronach stricte motocrossowych dziękował za otrzymane wsparcie.

W nocy z czwartku na piątek w końcu Puzio zrozumiał swój błąd. Krytyka mediów była na tyle duża, że na Facebooku opublikował przeprosiny. "To zachowanie uraziło wiele osób, które niniejszym oświadczeniem chciałem serdecznie przeprosić. Boli mnie to tym bardziej, że sam pochodzę z rodziny rolniczej i wiem, ile ciężkiej pracy wymagają uprawy. Potraktuję tę sytuację jako ważną lekcję na przyszłość" - ogłosił Puzio, a kibice i czytelnicy sami mogą ocenić, na ile są to wiarygodne słowa, a na ile reakcja pod wpływem presji tłumu i dla uspokojenia sytuacji.

Mimo wszystko, dobrze, że taki komunikat się pojawił. Bałem się, że Puzio będzie szedł w zaparte i będzie przekonywał, że to on jest pokrzywdzonym w całej sytuacji, bo przecież rolnik zaatakował go drewnianym kijem... Nie zmienia to faktu, że mleko się już rozlało. Znów zszargano opinię o motocyklistach, przez co ci nie będą mieć łatwego życia.

Gdy w nocy Puzio opublikował swoje oświadczenie, jeden z internautów napisał "zamiast przepraszać, to idź do tego rolnika i przedstaw co i jak, i zapłać za wyrządzone szkody". Coś w tym jest, bo samo słowo "przepraszam" chyba tu nie wystarczy. Może wyjściem byłoby przelanie jakiejś kwoty na organizację charytatywną? Zakładam, że nawet poszkodowany rolnik w tej sytuacji byłby zadowolony z takiego zakończenia sprawy. To pozwoliłoby w jakiś sposób zatrzeć niekorzystne wrażenia, jakie powstały po pierwszej reakcji.

To nie jest tak, że Puzio powinien siedzieć w domu i nic nie robić. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, jak niewiele torów mamy w naszym kraju, że jazda w terenie jest czasem jedynym wyjściem. Jednak można do tego wykorzystać polne drogi, nieużytki. Nie trzeba od razu okazywać braku szacunku dla cudzej własności i pracy.

Oświadczenie

Ze względu na ostatnie doniesienia medialne postanowiłem się wypowiedzieć w kontekście mojego filmu...

Opublikowany przez Artura Puzia FMX rider Czwartek, 7 maja 2020

Łukasz Kuczera

Czytaj także:
Robert Kubica może mówić o szczęściu
Robert Kubica do dziś nie podziękował Nickowi Heidfeldowi

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (23)
 • Rexxar Zgłoś komentarz
  Puzio to zwykły śmieć
  • necujam Zgłoś komentarz
   Kawał mendy. Powinien do końca życia sracze czyścić.
   • Rafał Bernadzki Zgłoś komentarz
    Nie trzeba rolnika, czy sądu by go ukarać. Jeśli to taki wybitny sportowiec to chyba ktoś go sponsorował? Jaka firma chce umieszczać swoje logo na jego kasku czy gdzie tam je umieszcza?
    Czytaj całość
    Ktoś zna te firmy? Może wp zechce zapytać jak się zapatrują na dalszą współpracę i czy są zadowoleni z takiej reklamy? Takiego tłuka nic lepiej nie przywoła do porządku niż solidny cios po kieszeni.
    • gibas Zgłoś komentarz
     jaki mistrz,smiec
     • Singo13 Zgłoś komentarz
      Co za baran
      • Daniel Homa Zgłoś komentarz
       Mam nadzieje, że jakiś Pan rolnik weźmie swoja 60-tke pługi 5 i zaorze Ci cała posesje. Po czym na Youtubie udostępni filmik na którym z wściekłością na swoim paskudnym ryjku
       Czytaj całość
       bedziesz go ganiał swoim crosem..... POWINNO CI SIĘ wyticzyć sprawe o dewastacje i o publikowanie wizerunku bez zgody..... l żeby znalazł się prawnik który się tym zajmnie i skasuje cie na 100 000......wtedy zmondrzejesz.....!. morze.......choć wątpie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH POLSKICH ROLNIKÓW.
       • Wilk Morski Zgłoś komentarz
        Jaka Polska, taki mistrz. Niech mu Zenek zagra, a naczelnik Balbina wręczy order.
        • Piotr Markowski Zgłoś komentarz
         Panie Puzio lepiej pan już zamilcz.
         • zadziwiony Zgłoś komentarz
          Nieużytki nie są terenami niczyimi. Każdy właściciel terenu ma prawo tworzyć na nich tereny lęgowe dzikiego ptactwa, albo wynajmować decybelom za ciężkie pieniądze. Wybór za każdym
          Czytaj całość
          razem należy do właściciela!
          • Prawa_ręka_prezesa Zgłoś komentarz
           Rolnicy nie walczą z motocyklistami. Zanim motocykle zaczęły być modne, to właśnie polska WIEŚ jeździła jednośladami, swego czasu mieliśmy ich więcej zarejestrowanych niż USA.
           Czytaj całość
           Rolnicy walczą z IMBECYLAMI. To napisałem ja, motocyklista z miasta, który tak jak większość z nas nie „ora” pól ani nie dewastuje lasów tylko jeździ po drogach PUBLICZNYCH.
           • Ablafaka Zgłoś komentarz
            Wczoraj pisałem dość krytyczny komentarz, dzisiaj napiszę w podobnym tonie. Przeprosiny Puzia nie dadzą nic, pokazał on po prostu swój brak szacunku do czyjejś własności i pracy. Nie
            Czytaj całość
            pochwalam rozstawiania linek w lasach. Nie popieram bezpodstawnych ataków na motocyklistów. Tylko czy tutaj ta fala krytyki i atak są bezpodstawne? Jak najbardziej mają podstawę. Puzio pokazał swój poziom głupoty i brak zrozumienia drugiego człowieka, w drugim komentarzu nawet obraził sporą ilość osób. Ciekawe jak Puzio zareagowałby gdyby ktoś siekierą potraktował jego motor lub po prostu rozrył mu trawnik przed domem? Też machnąłby ręką? Ja na drodze motocyklistów traktuję normalnie, przy domu mam sporej wielkości las, jak się zapytają to zawsze wpuszczam, czasami jednak rozbierają drewniane ogrodzenia i po prostu wjeżdżają bez pytania. Wtedy sam biorę quada, bo lubię pojeździć rekreacyjnie i ich po prostu ganiam po tym lesie. Nie lubię wandalizmu, braku poszanowania czyjej własności. Po prostu szlag mnie trafia. Rolnika rozumiem, choć może trochę za mocno zareagował, tylko że pewnie Puzio nie był pierwszym i ostatnim który temu rolnikowi rozrył pole. Dzisiaj to swego rodzaju plaga, jazda po czyimś polu i niszczenie go. Puzio oboma wcześniejszymi komentarzami pokazał że pochwala tego rodzaju zachowanie, w pierwszym nawet jakby zachęcał. Nie wspomnę już o tym że dziś jest okres lęgowy, jazda po podmokłych terenach to też niszczenie przyrody, dziś tak ważnej. Są tory, są tereny gdzie można szaleć do bólu, wiem że czyjeś pole, niszczenie czyjejś pracy pewnie daje swego rodzaju przyjemność, adrenalinkę. Tylko że to głupota. Chcesz poszaleć? Jedź na tor albo na nieużytek rolny a nie na obsiane pole. Nie ma w okolicy? Kup sobie pole, obsiej je i sobie szalej tam do bólu.
            • Łukasz Wróbel Zgłoś komentarz
             Materiał dowodowy jest. Sprawca jest. Ściągnąć odszkodowanie z ubezpieczenia OC motocykla, dodatkowo sprawa z powództwa cywilnego. Panie rolnik, wyjdziesz Pan do przodu. A co do Pana
             Czytaj całość
             Puzia: odwrotna sytuacja: ktoś bierze gwoźdź i rysuje po twoim motorze. Jest znakomitym artystą i uważa że wielkiej szkody ci nie zrobi bo i tak motor nie nowy. Czy rozumiesz teraz co zrobiłeś?
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×