Alpejski PŚ. Federica Brignone wygrywa w Courchevel. Mikaela Shiffrin najsłabiej od ponad pięciu lat

Federica Brignone wygrała slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata we francuskim Courchevel. Dopiero 17. miejsce zajęła Mikaela Shiffrin. Amerykanka zanotowała najgorszy wynik w tej konkurencji od ponad pięciu lat.

Adrian Nuckowski
Federica Brignone Getty Images / Laurent Salino/Agence Zoom/Getty Images / Na zdjęciu: Federica Brignone
Po pierwszym przejeździe różnice pomiędzy zawodniczki były niewielkie. Dość powiedzieć, że w jednej sekundzie zmieściło się aż 11 pań. Sensacyjną liderką była Mina Fuerst Holtmann, która wyprzedzała Włoszki - Martę Bassino (0,10 s.) oraz Federicę Brignone (0,13 s.). Dopiero na 19. miejscu sklasyfikowana była dwukrotna triumfatorka zmagań w tej konkurencji w Courchevel, Mikaela Shiffrin.

Z czołówki najszybciej na finałowej trasie poradziła sobie Brignone uzyskując piąty czas. Włoszka odniosła dziesiąte zwycięstwo w karierze w zawodach Pucharu Świata, wskakując jednocześnie na prowadzenie w klasyfikacji slalomu giganta.

Drugą pozycję zajęła Holtmann, dla której to pierwsze podium w karierze. Norweżka miała ogromną szansę nawet na triumf. Na ostatnim punkcie pomiaru czasu przed metą miała prawie 0,2 s. przewagi nad Brignone, jednak dolny odcinek należał zdecydowanie do bardziej doświadczonej 29-latki z Mediolanu. Podium uzupełniła Szwajcarka, Wendy Holdener.

Tylko o dwie lokaty swoją pozycję w drugim przejeździe poprawiła Shiffrin. Tym samym Amerykanka zanotowała najgorszy występ w tej konkurencji od 7 marca 2014 roku! Wtedy bowiem, zajęła 24. miejsce w Aare.

Na starcie zabrakło reprezentantek Polski. Wyniki slalomu giganta kobiet w Courchevel

Miejsce Zawodniczka Kraj Czas
1. Federica Brignone Włochy 2:12.59
2. Mina Fuerst Holtmann Norwegia +0.04

1. Federica Brignone Włochy 225
2. Mina Fuerst Holtmann Norwegia 159
3. Marta Bassino Włochy 158

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

1. Mikaela Shiffrin USA 546
2. Federica Brignone Włochy 381
3. Viktoria Rebensburg Niemcy 311

Czytaj także: - Skoki narciarskie. Norwegowie domagają się dużej zmiany. "Spora liczba kontuzji przeraża"Skoki narciarskie. Dramat Thomasa Aasena Markenga. Czeka go nawet rok przerwy ZOBACZ WIDEO: Stacja Tokio. Piotr Małachowski zdradził, co będzie robił po zakończeniu kariery

Czy uważasz, że to tylko jednorazowa wpadka Mikaeli Shiffrin?