Alpejskie MŚ. Drugi złoty medal Vincenta Kriechmayra. Kolejne srebro dla reprezentacji Niemiec

Vincent Kriechmayr okazał się najlepszy w zjeździe alpejskich mistrzostw świata w Cortina d'Ampezzo, zdobywając swój drugi złoty medal podczas tej imprezy. Trzecie srebrny krążek dla reprezentacji Niemiec wywalczył niespodziewanie Andreas Sander.

Adrian Nuckowski
Vincent Kriechmayr PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Vincent Kriechmayr
Fenomenalną formę w Cortina d'Ampezzo potwierdził Vincent Kriechmayr. Austriak, jadący z pierwszym numerem startowym pokonał trasę najszybciej i po raz drugi został mistrzem świata podczas włoskiego czempionatu. Wcześniej niespełna 30-letni alpejczyk triumfował w supergigancie.

Zaledwie 0,01 s. do Kriechmayra stracił jadący tuż za nim Andreas Sander. Niemiec osiągnął najlepszy wynik w dotychczasowej karierze. Dość powiedzieć, że jeszcze nigdy nie stał nawet na podium zawodów Pucharu Świata. Dla reprezentacji Niemiec to już trzeci srebrny medal podczas tych mistrzostw. Wcześniej krążki dla naszych zachodnich sąsiadów zdobywali Romed Baumann w supergigancie oraz Kira Weidle w zjeździe.

Czołową trójkę uzupełnił jeden z faworytów do złotego medalu, Beat Feuz. Szwajcar stracił 0,18 s. do triumfatora.