W Rosji wybuchł skandal. Matka 21-latki wszystko ujawniła

Bulwersujące informacje napływają z Rosji. 21-letnia narciarka dowolna Anastasija Tatalina miała otrzymywać intymne propozycje od trenera Nikity Wasiliewa. O sprawie opowiedziała matka sportsmenki.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Anastasija Tatalina Instagram / Anastasija Tatalina / Na zdjęciu: Anastasija Tatalina
Matka zawodniczki stwierdziła, że wypowiedzi trenera Nikity Wasiliewa zawsze były przepełnione wulgaryzmami. - Zasady moralne generalnie nie są u niego obecne - powiedziała kobieta, cytowana przez sports.ru.

- Były upokorzenia, obelgi i wyśmiewanie Anastasiji. Sprawiało to przyjemność zarówno Wasiliewowi, jak i Kałaczowowi (drugi trener). Wulgarne żarty i intymne oferty Wasiliewa, zwłaszcza w sezonie 2019, doprowadziły do poważnych problemów mojej córki - dodała Oksana Tatalina.

Zaniepokojona matka zrelacjonowała, że uznano, że zawodniczka ma niedowagę. Według niej nie chciano dostrzec prawdziwego problemu Anastasiji.

ZOBACZ WIDEO: Piękna miss Euro wbiła szpilkę gwiazdorowi Szwecji

- Wszystkie te nieprzyjemne historie miały miejsce dłużej niż przez ten jeden sezon. Trwały aż osiem lat. Odbyliśmy osobiste rozmowy z szefem federacji i trenerami - przekazała Tatalina.

Federacja wydała oświadczenie w tej sprawie. Podkreślono w nim między innymi, że "oskarżenia wobec trenerów dotyczące molestowania seksualnego to czyn niemoralny".

Napisano poza tym, że sztab trenerski został oczerniony, a zarzuty formowane również przez samą zawodniczkę w liście otwartym nie znajdują uzasadnienia w praktyce.

Czytaj także:
Ma tylko 16 lat. Właśnie podjęła szokującą decyzję
Nowy trener polskich skoczków o zachowaniu Stocha, Żyły i Kubackiego

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×