KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Jest akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K. Chciał 20 mln euro za milczenie

Akt oskarżenia przeciwko Cezaremu K., byłemu agentowi Roberta Lewandowskiego, trafił do sądu. Według ustaleń śledczych, K. kilkukrotnie miał grozić piłkarzowi Bayernu Monachium.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Cezary K Newspix / PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS / Na zdjęciu: Cezary K.
Jak poinformowała Prokuratura Regionalna w Warszawie, akt oskarżenia przeciwko menedżerowi piłkarskiemu Cezaremu K. został skierowany w środę, 18 maja do Sądu Rejonowego Warszawa Śródmieście. Zarzuty zawarte w akcie oskarżenia dotyczą zmuszania oraz ujawnienia tajemnicy służbowej i zawodowej.

Cezary K. od września 2019 roku do września 2020 roku miał kilkukrotnie grozić swojemu byłemu klientowi Robertowi Lewandowskiemu, że rozpowszechni informacje dotyczące rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należących do piłkarza Bayernu spółki prawa handlowego.

"Kierując groźbę podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie że zachowa w tajemnicy opisane powyższej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro" - przekazała prokuratura.

Z kolei od sierpnia 2020r. do drugiej połowy września 2020r., wbrew przyjętemu przez siebie zobowiązaniu do zachowania poufności, ujawnił przedstawicielowi zagranicznych mediów informacje, z którymi zapoznał się jako menedżer sportowca.

Prokuratura dodaje, że ze zgromadzonych w śledztwie dowodów wynika, że podejrzany za pośrednictwem poczty elektronicznej przekazywał dziennikarzowi kopie kontraktów reklamowych zawartych z międzynarodowymi koncernami z branży odzieżowej, spożywczej oraz elektronicznej, a także kopie kontraktów, które piłkarz w 2010 oraz 2016 roku podpisał z niemieckimi klubami piłkarskimi. Ponadto podejrzany nie będąc do tego uprawnionym przekazywał wskazanej powyżej osobie kopie zeznań podatkowych składanych przez byłego klienta oraz jego żonę.

Jak przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie Marcin Saduś, w trakcie pierwszego z przesłuchań Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił odpowiedzi na jakiekolwiek pytania prokuratora, w tym dotyczące ustosunkowania się do zapisu powyższej rozmów. W swych obszernych, składanych przez kilka godzin wyjaśnieniach, koncentrował się na zagadnieniach związanych ze wieloletnią współpracą z pokrzywdzonym, a także na rozliczeniach o charakterze cywilnoprawnym.

W trakcie przesłuchania, które miało miejsce w kwietniu 2021r. Cezary K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, odmówił składania wyjaśnień oraz odmówił odpowiedzi na pytania prokuratora.

Wobec Cezarego K., któremu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, aktualnie są stosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzonymi.

Czytaj także:
Ale kasa! 300 mln na stole w walce o ekstraklasę
Nowy ranking "Forbesa". To on jest najbogatszym sportowcem na świecie

ZOBACZ WIDEO: Wiemy, kiedy Lewandowski chce odejść z Bayernu i dlaczego
Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (31)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×