Michniewicz zabrał głos ws. postawy Roberta Lewandowskiego z Belgami

Reprezentacja Polski przegrała ostatni czerwcowy mecz w Lidze Narodów. Kadrę prowadzoną przez Czesława Michniewicza pokonali przyjezdni z Belgii. Trener po meczu nie krył swojego zachwytu nad jednym z piłkarzy.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Czesław Michniewicz PAP / Leszek Szymański / Na zdjęciu: Czesław Michniewicz
Reprezentacja Polski do meczu rewanżowego z Belgią podchodziła jak do zadania bardzo ambicjonalnego. Kadrowicze chcieli zmazać plamę po katastrofalnym występie w Brukseli. Poniekąd to się udało. Chodzi o zaangażowanie, chęci i trochę więcej jakości, którą zaprezentowali Polacy.

Bardzo dobry mecz kolejny raz zanotował Jakub Kiwior. - To jest zawodnik, którego szukaliśmy - lewa noga, swoboda z piłką przy nodze. Jest jednym z najbardziej wygranych tego zgrupowania. Przyjeżdżał tutaj, jako jeden z najbardziej nieznanych zawodników, a swoją postawą pokazał, że to może być bardzo ważny zawodnik - powiedział Czesław Michniewicz.

Michniewicz zdradził także nieco planu na ten mecz, jeśli chodzi o grę w ofensywie odnosząc się do postawy Roberta Lewandowskiego. - Szkoda, że te dwie piłki, które dograł na dalszy słupek nie były adresowane do niego, bo prawdopodobnie strzelilibyśmy przynajmniej jednego gola. Wiedzieliśmy, że ten drugi słupek będzie odkryty i Robert to doskonale zauważył - dodał Michniewicz.

Jednym z największych zaskoczeń składu przed meczem było wystawienie Karola Linettego. - Karol jest przykładem na to, że jest zawodnikiem, który może nam się przydać. Dopóki miał siły to dawał radę, wyglądało to z jego strony bardzo dobrze - zakończył selekcjoner.

Zobacz też:
Oficjalnie: znamy przyszłość Macieja Stolarczyka
Gigantyczna sensacja. Węgry zdemolowały Anglię

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Ronaldo wybrał się na pielgrzymkę. Co za poświęcenie!


OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×