Zaskakujące wieści. Filar Liverpoolu podjął duże ryzyko

Mohamed Salah zmaga się z kontuzją, a mimo to wystąpił w finale Ligi Mistrzów. Napastnik Liverpoolu nie zdołał pomóc swojej drużynie, która przegrała 0:1 z Realem Madryt.

Rafał Szymański
Mohamed Salah PAP/EPA / PETER POWELL / Na zdjęciu: Mohamed Salah
To był bardzo intensywny sezon. Podopieczni Juergena Kloppa musieli radzić sobie z grą na kilku frontach i zdobyli tylko krajowych puchar. Do samego końca "The Reds" walczyli też w Lidze Mistrzów oraz Premier League.

Mohamed Salah zapisał na swoim koncie łącznie 51 występów. W najważniejszym meczu sezonu Liverpool FC nie poradził sobie z Realem Madryt (0:1), w wielkim finale Egipcjanin rozegrał 90 minut. Jak się okazało, występ snajpera był zagrożony. Mohamed Abou El Ela przekazał nowe wieści.

- Salah doznał kontuzji mięśnia przywodziciela podczas finału Pucharu Anglii, potem w przeciągu 14 dni zagrał z Wolverhampton i Realem. Liverpool przekazał nam, że odczuwa ból i nie jest w stu procentach sprawny - mówił lekarz reprezentacji Egiptu, cytowany przez goal.com.

5 czerwca doświadczony snajper wystąpił jeszcze w wygranym 1:0 starciu z Gwineę. 30-latek opuścił jednak dwa następne mecze drużyny narodowej. Nie wiadomo, jak poważny jest jego uraz.

- Klub uznał, że może wystąpić w jednym meczu reprezentacji. Nie mógłby rozegrać kolejnego spotkania po trzech dniach przerwy - tłumaczył El Ela.