Tomasz Kędziora coraz bliżej Ligi Mistrzów. Piękny pościg w eliminacjach

Poznaliśmy uczestników ostatniej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wśród nich będzie Dynamo Kijów, które w dogrywce wyeliminowało Sturm Graz. Długo trwała również rywalizacja PSV Eindhoven z AS Monaco, a Rangersi popisali się pięknym pościgiem.

piłkarze Dynama Kijów Getty Images / Na zdjęciu: piłkarze Dynama Kijów
Tomasz Kędziora grał przez 71 minut i został zmieniony przy niekorzystnym wyniku 0:1. Dynamo nie obroniło jednobramkowej zaliczki zdobytej tydzień temu w Łodzi i zmierzyło się ze Sturmem w dogrywce. W niej odwróciło wynik na 2:1 strzałami Kostiantina Wiwczarenki oraz Wiktora Cygankowa.

Także w dogrywce nastąpiło rozstrzygnięcie w dwumeczu PSV Eindhoven z AS Monaco. Drużyna z Holandii zdobyła w niej decydującą bramkę na 3:2 uderzeniem Luuka De Jonga.

Konsekwentnie idzie do przodu Karabach Agdam, który w pierwszym meczu eliminacji przegrał z Lechem w Poznaniu. Ostatecznie poradził sobie jednak z Kolejorzem w rewanżu, a w tym tygodniu wyeliminował Ferencvarosi TC. Do Węgier przyleciał bez zaliczki, ale zdobył ją już w 7. minucie meczu strzałem Abdellaha Zoubira. Szybki atak Karabachu był konsekwencją dziecinnej straty piłki na własnej połowie przez podopiecznych Stanisława Czerczesowa. Później mistrz Azerbejdżanu powiększał prowadzenie i zwyciężył 3:1.

Do spektakularnego pościgu doszło na Ibrox w Glasgow. Rangers FC mieli 90 minut na odrobienie straty 0:2, którą niepodziewanie ponieśli w pierwszym meczu z Royale Union Saint-Gilloise. Finaliści poprzedniej edycji Ligi Europy stanęli na wysokości zadania i wygrali w rewanżu 3:0 dzięki strzałom Jamesa Taverniera, Antonio Colaka oraz Malika Tillmana.