Kolega nie pomógł Skorupskiemu. Kuriozalny gol w Serie A [WIDEO]

Łukasz Skorupski mógł mówić o dużym pechu. W meczu z Lazio Rzym bramkarz Bologna FC popisał się skuteczną interwencją, ale jego kolega z drużyny wpakował piłkę do siatki.

Rafał Szymański
błąd De Silvestriego Twitter / Eleven Sports / Na zdjęciu: błąd De Silvestriego
Podopieczni Sinisy Mihajlovicia grali w liczebnej przewadze od szóstej minuty, gdy bramkarz Luis Maximiano został wyrzucony z boiska za zagranie ręką. W 38. minucie Marko Arnautović strzałem z rzutu karnego dał prowadzenie gościom, ale chwilę później szanse się wyrównały. Adama Soumaoro obejrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Lazio Rzym ruszyło do ataku po zmianie stron. W 68. minucie Łukasz Skorupski obronił uderzenie Manuela Lazzariego z ostrego kąta, jednak fatalny błąd popełnił Lorenzo De Silvestri. Piłka odbiła się od zawodnika Bologna FC i wylądowała w siatce. Ostatecznie gol został zapisany na konto 34-letniego obrońcy.

Gospodarze poczuli krew i 11 minut po tej sytuacji rozstrzygnęli losy spotkania. Ciro Immobile stanął oko w oko z polskim bramkarzem, a następnie przełamał jego ręce. Rzymianie wygrali 2:1 w 1. kolejce Serie A.

Niestety, reprezentant Polski nie zachował czystego konta w niedzielnym starciu z Lazio. Skorupski jest pierwszym wyborem trenera Mihajlovicia. Niedawno kontrakt golkipera został przedłużony do końca czerwca 2025 roku.

Czemu to nie wpadło?! Barcelona miała swoje szanse (WIDEO)