Zły znajomy Lecha Poznań bez zaliczki w eliminacjach Ligi Mistrzów

Karabach Agdam może dołączyć do małej grupy klubów, które przeszły od pierwszej rundy eliminacji do grupy Ligi Mistrzów. W środę rozpoczął rywalizację z Viktorią Pilzno od bezbramkowego remisu w Baku.

mecz Karabach Agdam - Viktoria Pilzno Getty Images / Aziz Karimov / Na zdjęciu: mecz Karabach Agdam - Viktoria Pilzno
Karabach poniósł jak dotąd jedną porażkę w eliminacjach Ligi Mistrzów. Stało się to w Poznaniu, gdzie zespół z Azerbejdżanu przegrał 0:1. Zemsta była słodka i w Baku gospodarze zdemolowali Lecha 5:1. Tym samym Karabach pozostał w eliminacjach kosztem Kolejorza i walczy w nich do teraz. Za nim również wygrane dwumecze z FC Zurych i Ferencvarosem.

Karabachowi pozostała jedna przeszkoda w drodze do grupy, a jest nią Viktoria Pilzno. Jak dotąd mistrz Azerbejdżanu grał raz w europejskiej elicie. W 2017 roku zajął czwarte miejsce w grupie z Chelsea FC, AS Romą i Atletico Madryt. W kolejnych sezonach Karabach był trzy razy w grupie Ligi Europy i raz w grupie Ligi Konferencji Europy.

Z kolei za Viktorią były wygrane wysoko dwumecze z HJK Helsinki i Sheriffem Tyraspol. Czeska drużyna zwyciężyła wszystkie spotkania, strzeliła 11 goli, a straciła trzy. W kadrze Viktorii są piłkarze z przeszłością w ekstraklasie, Jan Kliment i Jan Sykora. Ten drugi jeszcze w letnim okresie przygotowań trenował z Lechem.

W środę Karabach zagrał z Viktorią w Baku i starcie zakończyło się remisem 0:0. Po pierwszej połowie czeska drużyna miała czego żałować, ponieważ dwóch dogodnych szans na strzelenie gola nie wykorzystał Jindrich Stanek, a jednej Jan Kopic. Karabach próbował odpowiedzieć po przerwie, ale ani gospodarzom, ani gościom nie udało się zdobyć zaliczki.

Rewanż zostanie rozegrany we wtorek 23 sierpnia o godzinie 21 w Pilznie.

Karabach Agdam - Viktoria Pilzno 0:0

Czy Karabach Agdam awansuje do grupy Ligi Mistrzów?