Sypnęło ciekawymi wynikami w Ekstralidze. Tylko trzy zespoły bez porażki po dwóch kolejkach

Sezon Ekstraligi w piłce nożnej kobiet dopiero się zaczął, a już zaobserwowaliśmy kilka niespodzianek. Po dwóch seriach gier tylko trzy drużyny pozostały bez porażki w rozgrywkach.

Krzysztof Sędzicki
główkuje Anna Rędzia, piłkarka TME SMS Łódź PAP / Grzegorz Michałowski / Na zdjęciu: główkuje Anna Rędzia, piłkarka TME SMS Łódź
Druga kolejka, ze względu na udział piłkarek TME SMS-u Łódź w eliminacjach Ligi Mistrzyń, rozciągnięta była od soboty aż do środy. Tego ostatniego dnia mistrzynie Polski rozegrały spotkanie w Bydgoszczy ze Sportisem KKP. Wygrały 1:0 po golu Klaudii Jedlińskiej w 22. minucie gry.

Bardzo źle sezon Ekstraligi Kobiet zaczęły piłkarki Medyka Polomarketu Konin. Po porażce na inaugurację z Pogonią Szczecin zespół Romana Jaszczaka uległ w Łęcznej Górnikowi aż 0:4 po dwóch golach Klaudii Miłek, a także trafieniach Anny Zając i Katji Skupień.

W hicie tej serii Czarni Antrans Sosnowiec przegrali u siebie z GKS-em Katowice 0:1 po golu Anity Turkiewicz z rzutu karnego w 85. minucie. Niecałe 20 minut wcześniej to gospodynie miały jedenastkę, ale strzał Nikol Kaletki obroniła Kinga Seweryn. Wygrane po 2:1 odniosły też piłkarki Śląska Wrocław z AP Orlenem Gdańsk, a także AZS-u UJ Kraków z Pogonią Szczecin. Dla piłkarek z Dolnego Śląska to pierwsza wygrana w sezonie, zaś dla Jagiellonek - już druga.

Bardzo bolesne wejście w Ekstraligę mają piłkarki HydroTrucka Radom, które w pierwszej kolejce przegrały z Czarnymi Antrans Sosnowiec 0:4, zaś w drugiej zostały rozbite przez drugiego z beniaminków, Pogoń Tczew 0:6. Zespół z Mazowsza zamyka więc tabelę z bilansem 0:10.