Bundesliga: Pogrom w Hoffenheim, pewne zwycięstwo Freiburga

Dwa niedzielne spotkania 7. kolejki niemieckiej Bundesligi przyniosły aż 9 bramek. Kolejną porażkę w sezonie zanotowała Hertha Berlin, ulegając TSG Hoffenheim 1:5. Klasyczny hat trick w tym meczu skompletował Vedad Ibisević. W innym pojedynku SC Freiburg okazał się lepszy od Borussii M'Gladbach, odnosząc zwycięstwo 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza połowa konfrontacji na Dreisam Stadion, pomiędzy drużynami ze środka tabeli - ekipą SC Freiburg i Borussią Moenchengladbach, zakończyła się rezultatem 0:0. Piłkarze beniaminka już od początku spotkania narzucili swój styl gry, nie potrafili jednak udokumentować przewagi bramką. Na pierwsze trafienie kibice czekali do 54. minuty, kiedy wynik otworzył Mohamadou Idrissou. Nie minęło 20 minut, gdy prowadzenie Freiburga podwyższył Yacine Abdessadki. Zwycięstwo przypieczętował Julian Schuster.

TSG Hoffenheim nie pozostawił złudzeń ekipie Herthy Berlin. Gospodarze festiwal strzelecki rozpoczęli już w pierwszej minucie gry, gdy piłkę do siatki skierował Vedad Ibisevic. Chwilę później było już 2:0. Ponownie strzelcem gola okazał się 25-letni Bośniak. Stadionowy zegar wskazywał 21. minutę spotkania, kiedy rewelacyjny napastnik gospodarzy ukuł po raz trzeci, kompletując klasycznego hat tricka. Jeszcze przed przerwą, rozbici goście zdołali odpowiedzieć celnym uderzeniem z rzutu wolnego Raffaela.

Druga odsłona gry przyniosła kolejne bramki dla podopiecznych Ralfa Rangnicka. Swoje czwarte trafienie w sezonie odnotował Chinedu Obasi. W 62. minucie w polu karnym Herthy sfaulowany został Ibisević. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Carlos Eduardo, ustalając wynik spotkania na 5:1. W zespole przyjezdnych pełne 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek. Miejsce na ławce rezerwowych zajął Artur Wichniarek. Dzięki wygranej ekipa Wieśniaków przesunęła się na trzecią lokatę w ligowej tabeli.

SC Freiburg - Borussia Moenchengladbach 3:0 (0:0)

1:0 - Idrissou 54'

2:0 - Abdessadki 72'

3:0 - Schuster 80'

TSG 1899 Hoffenheim - Hertha Berlin 5:1 (3:1)

1:0 - Ibisević 1'

2:0 - Ibisević 4'

3:0 - Ibisević 21'