West Ham United był w opałach. Późna pobudka w Lidze Konferencji Europy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Vincent Mignott/DeFodi Images / Na zdjęciu: piłkarze West Ham United

Klub Łukasza Fabiańskiego planowo wygrał 3:1 z FCSB Bukareszt, ale zanim to zrobił, musiał odwracać wynik. Po komplet punktów w Lidze Konferencji Europy sięgnął FC Basel, a Slavia Praga zremisowała.

West Ham United w poprzednim sezonie doszedł do półfinału Ligi Europy. Tym razem wystartował w Lidze Konferencji Europy i spróbuje zaprezentować się przynajmniej równie dobrze. Z FCSB Bukareszt radził sobie jednak opornie i po pierwszej połowie przegrywał 0:1. Piłkę do bramki Alphonse'a Areoli, który grał zamiast Łukasza Fabiańskiego, skierował Andrei Cordea.

West Ham United dopadł przeciwnika w przedostatnim kwadransie podstawowego czasu. Jarrod Bowen doprowadził do remisu strzałem pod poprzeczkę z rzutu karnego, a niebawem Emerson dał przewagę zespołowi z Londynu. Wynik na 3:1 ustalił w ostatniej minucie podstawowego czasu Michail Antonio.

Slavia Praga, po wyeliminowaniu Rakowa Częstochowa, rozpoczęła zmagania w grupie meczem na wyjeździe z Sivassporem. Potrzebowała tylko czterech minut na zdobycie prowadzenia, jednak turecka drużyna potrafiła odpowiedzieć golem na 1:1. Po przerwie kompromisowy wynik nie zmienił się.

FC Basel doszedł z kolei do grupy ścieżką, w której na etapie drugiej rundy eliminacji potknęła się Pogoń Szczecin. Szwajcarska drużyna podjęła w czwartek Pjunika Erywań i w pierwszej połowie nacieszyła się prowadzeniem przez zaledwie cztery minuty. Na drugiego gola FC Basel już nie było podobnej odpowiedzi i to on wygrał 3:1.

1. kolejka fazy grupowej Ligi Konferencji Europy:

GRUPA B:

West Ham United - FCSB Bukareszt 3:1 (0:1) 0:1 - Andrei Cordea 34' 1:1 - Jarrod Bowen 69' 2:1 - Emerson 74' 3:1 - Michail Antonio 90'

Slovan Bratysława - Żalgiris Wilno 0:0

FC Basel - Pjunik Erywań 3:1 (1:1) 1:0 - Darian Males (k.) 23' 1:1 - Artak Dasjan 27' 2:1 - Wouter Burger 54' 3:1 - Wouter Burger 76'