Lewandowski zachwycił, choć nie strzelał. Zobacz, co wyczarował

Robert Lewandowski śrubuje swoje statystyki na hiszpańskich boiskach. W starciu z Cadiz CF snajper wpisał się na listę strzelców i dwa razy asystował przy trafieniach kolegów.

Rafał Szymański
asysta Lewandowskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: asysta Lewandowskiego
W sobotę kapitan reprezentacji Polski pojawił się na placu gry w 57. minucie przy stanie 1:0 dla FC Barcelony. Kilkadziesiąt sekund wcześniej Frenkie de Jong znalazł sposób na bramkarza Cadiz CF.

34-latek nie potrzebował dużo czasu, bo już dziewięć minut po wejściu na boisko trafił do siatki z niewielkiej odległości. Później sędzia zarządził przerwę w grze, jeden z kibiców na Estadio Nuevo Mirandilla potrzebował reanimacji.

Ostatecznie piłkarze obu drużyn wrócili na murawę, a następnie dograli spotkanie. Robert Lewandowski ponownie błysnął w 86. minucie. Kadrowicz ruszył środkiem boiska, wygrał pojedynek szybkościowy z rywalem i w ostatniej chwili wystawił piłkę Ansu Fatiemu. Młody Hiszpan tylko dopełnił formalności.

W doliczonym czasie Lewandowski zapisał na swoim koncie jeszcze jedną asystę. Ousmane Dembele otrzymał podanie od Polaka przed polem karnym, zatańczył z obrońcami i ustalił rezultat na 4:0.

Lewandowski dał świetną zmianę w Kadyksie. Jego dorobek w tym sezonie Primera Division to siedem bramek i dwie asysty w sześciu meczach.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Lewandowski wygra klasyfikację kanadyjską Primera Division?