Co za gol Barelli! Lepiej się nie dało

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Eleven Sports / Gol Barella
Twitter / Eleven Sports / Gol Barella

Inter Mediolan w meczu siódmej kolejki mierzy się z Udinese. Goście z Mediolanu wyszli na prowadzenie już w piątej minucie. Pięknego gola z rzutu wolnego strzelił Nicolo Barella.

[tag=697]

Inter Mediolan[/tag] przeciętnie rozpoczął nowy sezon w Serie A. Zespół prowadzony przez Simone Inzaghiego rok wcześniej zdobył wicemistrzostwo Włoch. Po sześciu kolejkach rozgrywek 2022/2023 miał jednak zaledwie 12 punktów na koncie.

To dawało mu zaledwie szóste miejsce. Do liderującego SSC Napoli strata wynosiła jednak zaledwie dwa punkty. Oznaczało to nic innego, jak szansę na przejęcie pozycji lidera po swoim meczu siódmej kolejki.

Piłkarze z Mediolanu wyszli bowiem na boisko w niedzielę o godzinie 12:30. Ich rywalem w tym przypadku było Udinese Calcio, które jednak tanio skóry sprzedać nie chciało. To właśnie gospodarze przed meczem byli wyżej w tabeli i również mogli zająć fotel lidera po tym pojedynku.

Na taki scenariusz nie chciał jednak pozwolić Nicolo Barella. Włoski pomocnik w piątej minucie dostał szansę na pokonanie bramkarza gospodarzy bezpośrednio z rzutu wolnego.

Sytuację wykorzystał doskonale. Piłka ustawiona była tuż przed polem karnym. Wiadomo więc, że ważniejsza w tym przypadku była precyzja niż siła. Niesamowitą celnością popisał się pomocnik Interu. Barella uderzył tuż nad murem, a piłka wpadła idealnie w okienko bramki.

Mecz trwa. Do przerwy na tablicy wyników widnieje rezultat 1:1.