Magiczny gol "Lewego". Można oglądać i oglądać! (wideo)

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / Canal Plus Sport / Znakomity rajd Lewandowskiego zakończony golem
Twitter / Canal Plus Sport / Znakomity rajd Lewandowskiego zakończony golem

Robert Lewandowski po przerwie reprezentacyjnej potrzebował 20 minut, aby wrócić do strzelania goli. Napastnik FC Barcelony w pięknym stylu otworzył wynik sobotniego spotkania z RCD Mallorca.

W dwóch spotkaniach Ligi Narodów UEFA z Holandią (0:2) i Walią (1:0) Robert Lewandowski nie strzelił gola. Mimo że kapitan reprezentacji Polski rozegrał aż 180 minut. Zespół Czesława Michniewicza utrzymał się w najwyższej dywizji rozgrywek dzięki bramce Karola Świderskiego w meczu ze "Smokami".

Wiadomo było jednak, że w FC Barcelonie bramkostrzelny napastnik będzie miał większe szanse na kolejne trafienia. Tak też się stało, ponieważ w sobotnim starciu przeciwko RCD Mallorca snajper potrzebował zaledwie 20 minut.

Robert Lewandowski otrzymał podanie od Ansu Fatiego, ale nie potrzebował już większej pomocy kolegów, aby trafić do siatki rywala. Reprezentant Polski nawinął obrońcę i precyzyjnym strzałem po długim rogu otworzył wynik spotkania.

Dla napastnika to siódme trafienie w Primera Division, a dwunaste w całym sezonie 2022/2023.

W przypadku zwycięstwa w sobotnim meczu FC Barcelona wskoczy na fotel lidera tabeli La Liga z punktem przewagi nad Realem Madryt. Królewscy swoje spotkanie w siódmej kolejce rozegrają jednak w niedzielę z Osasuną.