Zobacz tabelę La Liga po El Clasico

Real Madryt pokonał FC Barcelonę 3:1 w pierwszym w tym sezonie El Clasico. Zobacz, jak wpłynęło to na tabelę hiszpańskiej La Liga.

PS
Eder Militao i Robert Lewandowski Getty Images / Silvestre Szpylma/Quality Sport Images / Na zdjęciu: Eder Militao i Robert Lewandowski
Real Madryt i FC Barcelona przystępowały do niedzielnego spotkania z taką samą liczbą punktów. Obie drużyny po ośmiu kolejkach miały ich po 22. Na prowadzeniu - dzięki bilansowi bramek - była jednak Barcelona.

El Clasico miało więc wielką stawkę - nie tylko prestiż, ale i pozycję lidera. Real Madryt już w 12. minucie wyszedł na prowadzenie, a jeszcze przed przerwą prowadził 2:0. W drugiej połowie Barca nawiązała kontakt po bramce Ferrana Torresa, ale tylko na chwilę. W doliczonym czasie gry Rodrygo wykorzystał rzut karny i ustalił wynik spotkania.

W związku z tym Real jest już samodzielnym liderem La Liga - z dorobkiem 25 punktów. Barcelona ma nadal 22 "oczka" i musi liczyć na potknięcia rywali, jeśli chce znów wspiąć się na szczyt.

Dziesiąta kolejka La Liga grać będzie w tygodniu. W środę Real zagra na wyjeździe z Elche, a dzień później Barcelona podejmie Villarreal.