Trener Barcelony dosadnie ws. postawy Lewandowskiego

Trener FC Barcelony komplementował Roberta Lewandowskiego na konferencji pomeczowej. - Jest zabójcą - przyznał Xavi na temat swojego najlepszego strzelca po spotkaniu z Villarreal.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Xavi i Robert Lewandowski w meczu FC Barcelona - Villarreal w ramach Primera Division PAP/EPA / Alejandro Garcia / Xavi i Robert Lewandowski w meczu FC Barcelona - Villarreal w ramach Primera Division
To był wieczór Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik w kilka minut zdobył dwie piękne bramki. Najpierw oszukał dwóch środkowych obrońców i trafił do siatki, a po chwili popisał się kapitalnym strzałem zza pola karnego. Hiszpańskie media nie mają wątpliwości, że to właśnie "Lewy" był bohaterem czwartkowego meczu z Villarreal CF.

Temat kapitana reprezentacji Polski pojawił się także na konferencji pomeczowej z udziałem trenera FC BarcelonyXavi przyznaje, że postawa tego zawodnika... już go nie zaskakuje. - Nigdy, on zawsze tak kończy akcje - podkreślił były pomocnik "Dumy Katalonii".

To nie był jednak koniec superlatyw w kierunku Polaka. - On jest nienasycony. Ma bramki w głowie. Jest zabójcą, piłkarzem z wieloma golami. Wszystko widzi, jest sprytny, szuka przestrzeni, jest świetnym napastnikiem  - dodał Xavi.

Po spotkaniu trener wyróżnił także Frenkiego de Jonga. - Zrozumieliśmy, że musi grać jako wolny piłkarz i musieliśmy to wykorzystać. Bardzo dobrze rozumiał grę. Jest najlepszym zawodnikiem dzielącym i przełamującym linie. Był bardzo dobry, szczególnie w obronie, gdzie świetnie się ustawiał - przyznał Xavi.

Ostatecznie FC Barcelona pokonała Villarreal 3:0, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie. Najpierw dublet ustrzelił Lewandowski (zobacz jego bramki TUTAJ), a po chwili wynik meczu ustalił Ansu Fati.

Czy FC Barcelona zostanie mistrzem Hiszpanii w tym sezonie?