Minimalne zwycięstwo. Piotrowski autorem decydującego gola

Jakub Piotrowski zapracował sobie na tytuł piłkarza meczu. Kadrowicz zapewnił Ludogorcowi Razgrad zwycięstwo 1:0 nad Botewem Płowdiw.

Rafał Szymański
Jakub Piotrowski Getty Images / Vasile Mihai-Antonio / Jakub Piotrowski
Przez większą część spotkania gospodarze stwarzali sobie więcej sytuacji bramkowych, jednak mieli problemy ze skutecznością. W pierwszej odsłonie kibice nie oglądali bramek na Huvepharma Arena.

Bramkarz przyjezdnych skapitulował dopiero w 65. minucie. Zawodnicy Ludogorca przeprowadzili zespołową akcję i w ten sposób rozpracowali defensywę rywali. Bernhard Tekpetey płasko zacentrował w pole karne do Jakuba Piotrowskiego, który znalazł się w dogodnej sytuacji, po czym z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Goście nie potrafili odpowiedzieć w ostatnich 25 minutach. Po wygranej 2:0 z Botewem, Ludogorec awansował na drugą pozycję w tabeli ligi bułgarskiej i ma dwupunktową stratę do CSKA Sofia.

Piotrowski świetnie sobie radzi po przeprowadzce z Fortuny Duesseldorf do Ludogorca. W niedzielę trafił do siatki po raz drugi w bieżącym sezonie. Co więcej, środkowy pomocnik wcześniej zaliczył trzy asysty przy golach klubowych kolegów. 25-latek został uwzględniony w szerokiej kadrze i ma szansę pojechać na tegoroczne mistrzostwa świata.

Ludogorec Razgrad - Botew Płowdiw 1:0 (0:0)
1:0 - Jakub Piotrowski 65'

Czy Piotrowski powinien znaleźć się w ostatecznej kadrze Polski na mundial?