Że co?! Zgodzili się zagrać z Rosją

W Europie nie mają na co liczyć szukając sparingpartnera, zatem penetrują rynek... azjatycki. I w końcu znaleźli drugi kraj, który zgodził się z nimi zagrać od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie. To Tadżykistan.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Piłkarze reprezentacji Rosji Getty Images / Anatoliy Medved / Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Rosji.
Po tym, jak 24 lutego Władimir Putin wydał rozkaz o uderzeniu na Ukrainę, niemal cały świat odwrócił się od Rosji. Ten sportowy także.

Federacje zaczęły wykluczać drużyny, reprezentacje i sportowców z Rosji. Dotknęło to oczywiście również m.in. piłkarską reprezentację Rosji, która straciła możliwość walki o MŚ w Katarze.

Co więcej. Potem nie mogła długo znaleźć nawet chętnego do rozegrania meczu kontrolnego. Udało się dopiero w połowie września.

Wtedy to zagrali z reprezentacją Kirgistanu i zdołali wygrać 2:1. Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> Rosjanie wrócili do gry. Pojawiły się kłopoty.

ZOBACZ WIDEO: Lewandowski nawet o tym nie marzył. Ten puchar jest realny

Teraz "Sborna" znalazła w Azji kolejnego, który zdecydował się na taki ruch. Potwierdziła, że w połowie listopada zagrają przeciwko reprezentacji Tadżykistanu.

Do spotkani dojdzie 17 listopada w Duszanbe, czyli stolicy Tadżykistanu. Co ciekawe obie ekipy jeszcze nigdy wcześniej się ze sobą nie mierzyły.

Zobacz także:
Sensacyjne doniesienia. Ta reprezentacja zostanie wykluczona z MŚ w Katarze?
"Nigdy nie ufaj Polakom". W Rosji wrze po tej decyzji

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×