Bundesliga: Podział punktów w Monachium, koniec zwycięskiej passy Hoffenheim

Bayern po raz kolejny w tym sezonie zawiódł oczekiwania swoich fanów i w spotkaniu 8. kolejki na Alianz Arena zaledwie zremisował z FC Koeln 0:0. Po serii pięciu wygranych meczów z rzędu, niepokonanej na własnym stadionie ekipie FSV Mainz, uległa drużyna TSG Hoffenheim. Bayer Leverkusen rozgromił FC Nuernberg 4:0 i przynajmniej do niedzieli pozostanie na fotelu lidera. Tymczasem w pojedynku dwóch Borussii, górą okazał się zespół z Dortmundu, odnosząc skromne zwycięstwo 1:0.

W tym artykule dowiesz się o:

W jedynym piątkowym meczu, Schalke Gelsenkirchen pokonało Eintracht Frankfurt 2:0. Już od początku spotkania do zdecydowanych ataków przystąpili podopieczni Felixa Magatha. Na pierwszą bramkę kibice czekali do 66. minuty, kiedy prowadzenie Niebieskim dał Gerald Asamoah. W doliczonym czasie gry wynik ustalił strzałem z rzutu karnego Jefferson Farfan. Dzięki tej wygranej Schalke przesunęło się na trzecią lokatę w tabeli.

Na Rewirpower Stadion zespół VfL Bochum podejmował drużynę VfL Wolfsburg. Dość nieoczekiwanie, prowadzenie w 53. minucie gry objęli gospodarze. W polu karnym Wilków najwyżej do dośrodkowania wyskoczył Vahid Hashemian, umieszczając piłkę w siatce. Zaledwie 10 minut później czerwoną kartkę obejrzał Shinji Ono. Kwadrans przed końcem spotkania bramkę wyrównującą zdobył Edin Dzeko i remis stał się faktem.

Aż siedem goli obejrzeli kibice w pojedynku Hannoveru 96 z ekipą SC Freiburg. Do przerwy gospodarze trafiali trzykrotnie, tracąc jedną bramkę. W 82. minucie nadzieję na korzystny rezultat dał zespołowi beniaminka Julian Schuster. Radość przyjezdnych nie trwała jednak długo, gdyż chwilę później prowadzenie Hannoveru podwyższył Didier Ya Konan. Wynik na 5:2 ustalił tuż przed końcem meczu Sergio Pinto.

Trwa strzelecka niemoc Bayernu Monachium. Po porażce w Hamburgu 0:1 i bezbramkowym remisie w Lidze Mistrzów z Juventusem Turyn, Bawarczycy nie zdołali strzelić gola w starciu z FC Koeln. Klasą dla siebie w tym spotkaniu był bramkarz przyjezdnych, Faryd Mondragon. Remis 0:0 z 16. w tabeli beniaminkiem to jednak w dużej mierze rezultat fatalnej skuteczności podopiecznych Louisa Van Gaala.

Bayer Leverkusen nie zwalnia tempa. Aptekarze łatwo rozprawili się z Norymbergą, zwycięstwo zapewniając sobie już w pierwszej odsłonie pojedynku. Do siatki gości trafiali kolejno Toni Kroos, Simon Rolfes oraz Eren Derdiyok. Wygraną podopiecznych Juppa Heynckesa przypieczętował najlepszy strzelec Bundesligi, Stefan Kiessling. Dzięki trzem oczkom Bayer przynajmniej do niedzieli pozostanie na fotelu lidera.

Do sporej niespodzianki doszło na Bruchweg Stadion, gdzie FSV Mainz mierzył się z drużyną TSG Hoffenheim. Po 11. minutach było już 2:0 dla gospodarzy. Na listę strzelców wpisali się kolejno Andreas Ivanschitz i Aristide Bance. Zawodnicy Wieśniaków zdołali odpowiedzieć jedynie honorowym trafieniem Andreasa Ibertsbergera, notując drugą porażkę w sezonie i przerywając passę pięciu kolejnych zwycięstw.

W pojedynku zamykającym sobotnią serię spotkań, Borussia Moenchengladbach podejmowała imienniczkę z Dortmundu. Od początku meczu na boisku dominowali gospodarze, jednak to podopieczni Jurgena Kloppa wyszli na prowadzenie za sprawą Lucasa Barriosa. W 61. minucie na placu gry pojawił się Jakub Błaszczykowski, który miał swoją szansę na zdobycie bramki. Do końcu meczu kibice nie zobaczyli już jednak goli i przyjezdni odnieśli skromne zwycięstwo.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Eintracht Frankfrut 2:0 (0:0)

1:0 - Asamoah 66'

2:0 - Farfan (k.) 90'

VfL Bochum - VfL Wolfsburg 1:1 (0:0)

1:0 - Hashemian 53'

1:1 - Dzeko 75'

Hannover 96 - SC Freiburg 5:2 (3:1)

1:0 - Chahed 7'