Erling Haaland ratuje Manchester City! Sensacja była bardzo blisko

Manchester City w meczu 15. kolejki Premier League długo męczył się z Fulham. Ostatecznie gospodarzom udało się wygrać 2:1, a uratował ich nie kto inny, jak Erling Haaland.

Rafał Sierhej
Erling Haaland (w powietrzu) PAP/EPA / Peter Powell / Na zdjęciu: Erling Haaland (w powietrzu).
Manchester City do meczu z Fullham w 15. kolejce Premier League podchodził nieco osłabiony. Niepewny był bowiem występ Erling Haaland, który walczył z urazem stopy. Mimo tego nikt nie miał wątpliwości, że to mistrzowie Anglii są murowanym faworytem.

Beniaminek nie miał zamiaru jednak położyć się przed potentatem. Fullham wyszło naładowane na to spotkanie, ale entuzjazm gości bardzo szybko został zgaszony przez drużynę prowadzoną przez Pepa Guardiolę.

Konkretnie zrobił to duet Ilkay Gundogan - Julian Alvarez. Ten pierwszy doskonale wypatrzył Argentyńczyka wychodzącego na wolne pole, a zastępujący Haalanda napastnik precyzyjnym strzałem pod poprzeczkę pokonała Bernda Leno.

Wówczas wydawało się, że kolejne gole dla "Obywateli" są jedynie kwestią minut. Los miał jednak zdecydowanie inny plan na ten mecz. Ten miał być bowiem zdecydowanie bardziej dramatyczny i emocjonujący.

O dramaturgię zadbał Joao Cancelo. Portugalczyk doprowadził bowiem do tego, że jego zespół grał w osłabieniu już od 26 minuty. Dodatkowo sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Andreas Pereira.

Sytuacja City mocno się skomplikowała i do przerwy nic się nie zmieniło. Fulham dobrze wywiązywało się ze swoich obowiązków defensywnych. W drugiej połowie na murawie pojawił się już Erling Haaland.

Norweg niedługo po swoim wejściu wpakował piłkę do siatki. Gol nie został jednak uznany. Napastnik w momencie podania od Kevina de Bruyne znajdował się na minimalnym spalonym, co wychwycił VAR.

W 94 minucie w polu karnym Fulham faulowany był właśnie Belg. Sędzia wskazał na drugi rzut karny w tym spotkaniu. Do piłki podszedł lider klasyfikacji strzelców Premier League i pokonał Leno. Manchester City urwał się ze stryczka i w ostatnich sekundach wyrwał bardzo cenne zwycięstwo.

Manchester City - Fulham FC 2:1 (1:1)
1:0 Alvarez 16'
1:1 Pereira 26'
2:1 Haaland 90+5'

Leeds United - AFC Bournemouth 4:3 (1:2)
1:0 Rodrigo 3'
1:1 Tavernier 7'
1:2 Billing 19'