Obłęd w finale MLS! Gareth Bale bohaterem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: radujący się Gareth Bale
Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: radujący się Gareth Bale

Tegoroczny finał MLS Cup zostanie na długo zapamiętany przez amerykańskich kibiców. W doliczonym czasie dogrywki padły dwie bramki, ale już w konkursie rzutów karnych zespół Los Angeles FC pokazał swoją wyższość nad Philadelphią Union.

Worek z bramkami rozwiązał się po 28 minutach. Kellyn Acosta huknął z rzutu wolnego i po rykoszecie piłka wylądowała w siatce. Daniel Gazdag odpowiedział dopiero po zmianie stron, gracz Philadelphii Union wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Ekipa z Kalifornii ponownie wyszła na prowadzenie w 83. minucie za sprawą Jesusa Murillo. Podopieczni Jima Curtina ruszyli do ofensywy i zdołali wyrównać wynik kilkadziesiąt sekund później. Jack Elliott strzałem głową wpakował piłkę do siatki.

Arbiter zarządził dogrywkę, jednak rezultat nie zmienił się w kolejnych 30 minutach. Drużynę LAFC osłabił Maxime Crepeau. Bramkarz obejrzał czerwoną kartkę i został zastąpiony przez Johna McCarthy'ego.

Goście przebudzili się dopiero w doliczonym czasie. Elliott wbił piłkę do pustej bramki i skompletował dublet.

Zespół Los Angeles FC nie miał nic do stracenia. Bohaterem okazał się Gareth Bale, który w ósmej minucie doliczonego czasu najwyżej wyskoczył do piłki po wrzutce Diego Palaciosa. W ten sposób Walijczyk doprowadził do serii rzutów karnych.

Philadelphia Union zmarnowała trzy szanse w konkursie "jedenastek". Na listę strzelców po stronie miejscowych wpisali się natomiast Denis Bounaga, Ryan Hollingshead oraz Ilie Sanchez. Był to pierwszy triumf Los Angeles FC w historii Major League Soccer.

Los Angeles FC - Philadelphia Union pd. 3:3 (1:0, 2:2, 2:2) rzuty karne 3:0 1:0 - Kellyn Acosta 28' 1:1 - Daniel Gazdag 59' 2:1 - Jesus Murillo 83' 2:2 - Jack Elliott 85' 2:3 - Jack Elliott 120+4' 3:3 - Gareth Bale 120+8'

Rzuty karne: 0:0 - Cristian Tello (nietrafiony) 0:0 - Daniel Gazdag (nietrafiony) 1:0 - Denis Bounaga 1:0 - Jose Martinez (nietrafiony) 2:0 - Ryan Hollingshead 2:0 - Kai Wagner (nietrafiony) 3:0 - Ilie Sanchez

Czy Los Angeles FC obroni mistrzowski tytuł za rok?