Wrócił do gry z przytupem. Polak w jedenastce kolejki Serie A

Sebastian Walukiewicz wrócił do gry na mecz z Cremonese. Polak został bardzo wysoko oceniony za to spotkanie. Znalazł się nawet w jedenastce kolejki Serie A wg SofaScore.

Rafał Sierhej
Sebastian Walukiewicz Getty Images / Gabriele Maltinti / Na zdjęciu: Sebastian Walukiewicz
Sebastian Walukiewicz tego lata w końcu zmienił klub. Polski, wciąż perspektywiczny, defensor przeniósł się z drugoligowego Cagliari Calcio do występującego we włoskiej Serie A Empoli FC. Nie od początku było jednak kolorowo.

Pierwszy mecz w barwach nowego klubu rozegrał dopiero w dziewiątej kolejce ligowej. Wówczas przeciwko Torino FC zagrał zaledwie 12 minut. W następnych dwóch meczach nie dostał jednak ani minuty.

Przeciwko Atalancie w 12. kolejce Walukiewicz dostał już całe 45 minut, ale znów, delikatnie mówiąc, nie zachwycił. W związku z tym kolejne dwa mecze spędził ponownie na ławce rezerwowych.

Przeciwko US Cremonese wyszedł na murawę już od pierwszego gwizdka arbitra. W ostatniej kolejce przed mundialem pokazał się z dobrej strony, dzięki czemu został wyróżniony, a jego zespół wygrał 2:0. Polak znalazł się w jedenastce według portalu SofaScore.

Defensor skończył z notą 7,5, czyli najgorszą w całej wyróżnionej jedenastce. Walukiewicz w tym meczu zanotował pięć wybić oraz trzy zablokowane strzały. Warta podkreślenia jest także skuteczność podań. Tę udało się wyśrubować na poziomie 93 procent.

"Jedenastka" 15. kolejki Serie A wg SofaScore: Vicario; Izzo, Walukiewicz, Ismajli; Augusto, Elmas, Calhanoglu, Kalulu; Kean, Dzeoko i Nzola.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"