Najpierw kiks, a potem wybuch radości. Tak Ghana zapewniła sobie wygraną (WIDEO)

Reprezentacja Ghany wygrała pierwszy mecz podczas MŚ 2022 w Katarze. Spotkanie z Koreą Południową dostarczyło ogromnych emocji, a bohaterem został Mohammed Kudus.

Robert Czykiel
trzeci gol dla Ghany z Koreą Południową Twitter / Na zdjęciu: trzeci gol dla Ghany z Koreą Południową
W drugiej kolejce fazy grupowej mundialu w Katarze Ghana grała mecz o życie. Brak zwycięstwa z Koreą Południową mógł mocno skomplikować sytuację drużyny z Afryki. Tego jednak udało się uniknąć.

Ghańczycy po pierwszej połowie byli w niebie, bo prowadzili 2:0. Po przerwie rywal jednak wrócił do gry. Dwa gole w trzy minuty sprawiły, że zrobiło się 2:2. Podopieczni Otto Addo jednak się nie podłamali.

Bramka na wagę niezwykle cennego zwycięstwa padła w 68. minucie. Zaczęło się jednak od kiksu Inakiego Williamsa. Na jego szczęście w pobliżu był Mohammed Kudus, który uderzył bez przyjęcia i w ten sposób po raz drugi pokonał koreańskiego bramkarza.

Ghana ostatecznie wygrała 3:2 i po dwóch meczach ma na koncie trzy punkty. Losy awansu będą się rozstrzygać w ostatniej kolejce, gdy przeciwnikiem będzie Urugwaj.