• Skoki

Leo Messi zabrał głos ws. rzutu karnego w meczu z Polską

- Gdy nie wykorzystałem rzutu karnego, nasza drużyna wyszła z tego mocniejsza - powiedział Leo Messi przed kamerami TycSports po meczu z reprezentacją Polski podczas mundialu w Katarze.

Rafał Sierhej
Lionel Messi PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Lionel Messi
Reprezentacja Polski przegrała 0:2 w swoim ostatnim meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Katarze. Ta porażka dla reprezentacji prowadzonej przez Czesława Michniewicza nie oznaczała jednak odpadnięcia z turnieju.

W pierwszej połowie wielką szansę wyjście na prowadzenie miał Lionel Messi. Gwiazdor Argentyny dostał w prezencie od losu rzut karny. Sędzia uznał, że faulował go w polu karnym Wojciech Szczęsny. Bramkarz obronił jednak strzał z "wapna".

- Gdy nie wykorzystałem rzutu karnego, nasza drużyna wyszła z tego mocniejsza. Była przekonana, że ​​wygramy, to była kwestia tego, kiedy strzelimy pierwszego gola. Po zdobyciu bramki gra toczyła się tak, jak chcieliśmy - powiedział Argentyńczyk przed kamerami telewizji TycSport.

Podkreślił także udział piłkarzy, którzy niedawno weszli do drużyny narodowej. Skupił się na strzelcu gola Alexisie Mac Allisterze oraz Enzo Fernandezie. - Mówiliśmy to od początku. Ten, kto ma wejść, wie, co ma robić i jest zawsze w pełni przygotowany. To jest siła tej grupy, związek i to, że kiedy trzeba, reaguje - dodał gwiazdor kadry.

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"