Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Iskrzy na linii FIFA - Katar. Szykują się pozwy

Piłkarskie mistrzostwa świata 2022 w Katarze jeszcze trwają, a na miejscu zrobiło się gorąco na linii FIFA - gospodarze imprezy. Media donoszą, że światowa federacja szykuje pozwy i żąda... pieniędzy od Katarczyków za złamanie obietnicy.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Gianni Infantino (z lewej) i Abdulaziz Al Thani Getty Images / Stefan Matzke - sampics/Corbis / Na zdjęciu: Gianni Infantino (z lewej) i Abdulaziz Al Thani
"Stosunki są najgorsze w historii" - informuje brytyjski "Daily Mail". Podczas gdy mundial 2022 wkracza w najważniejszą fazę - w piątek rozpoczną się ćwierćfinały - wrze pomiędzy organizatorami.

"FIFA uwikłała się w szereg sporów prawnych z władzami Kataru" - donosi tabloid. O co chodzi? Powodów jest ponoć kilka, ale najważniejsze są dwa.

Brytyjczycy donoszą, że prawnicy FIFA jeszcze w trakcie trwania turnieju wysłali do Katarczyków szereg pism i czekają na odpowiedzi.

ZOBACZ WIDEO: Kłótnia o podział pieniędzy. "Wszystko powinno być ustalone przed wylotem z Warszawy"

Najwięcej problemów jest w sprawie... piwa, a dokładniej jego braku. Przypomnijmy, że Katarczycy na dwa dni przed startem MŚ wycofali się z pozwolenia jego sprzedaży na stadionach i w strefach kibica. Budweiser - oficjalny partner FIFA, który miał dostarczać trunek - teraz domaga się odszkodowania.

W Katarze obowiązuje zakaz sprzedaży alkoholu, ale na czas mundialu gospodarze wydali specjalne pozwolenie... z którego potem niespodziewane wycofali się tuż przed startem turnieju.

Napięcie pomiędzy FIFA a komitetem organizacyjnym było też mocno widoczne, gdy obie strony zajęły stanowisko wobec śmierci pracownika w bazie Arabii Saudyjskiej, do której doszło jeszcze podczas trwania fazy grupowej.

Portal The Athletic ujawnił w środę (7 grudnia), że mężczyzna ok. 40 lat zginął w Katarze w trakcie wykonywania napraw w ośrodku, który był bazą treningową Saudyjczyków. Światowa federacja w oświadczeniu przekazała, że jest głęboko zasmucona tragedią i przekazała wyrazy współczucia rodzinie zmarłego.

Zupełnie inną "drogą" poszedł Nasser Al Khater, dyrektor generalny MŚ 2022. Jego odpowiedź na pytanie dziennikarza Agencji Reuters była skandaliczna.

- Śmierć jest naturalną częścią życia, czy to w pracy, czy we śnie. Pracownik zmarł, składamy kondolencje jego rodzinie, ale to dziwne, że podnosisz ten temat już w pierwszym pytaniu. Jesteśmy w trakcie turnieju. Mamy udane mistrzostwa świata. O tym nie chcesz porozmawiać? - wypalił

Więcej o tym pisaliśmy tutaj -->> Zapytali szefa mundialu o śmierć pracownika. Niewiarygodne, co odpowiedział

Al Khater oznajmił również, że "incydent" miał miejsce na terenie poza jurysdykcją komitetu organizacyjnego i oni w ogóle nie będą się nią zajmować. Sprawę z kolei przekazano rządowi Kataru.

Na miejscu największej piłkarskiej imprezy czterolecia zrobiło się zatem nerwowo pomiędzy dwoma organizatorami MŚ. FIFA nie zamierza zostawić tych spraw bez reakcji. Tym bardziej, że "w sprawie piwa" chodzi o niemałe pieniądze.

FIFA, jak na razie, odmówiła komentarza w sprawie sporów prawnych z Katarczykami.

Zobacz także:
Śpiewy się skończyły. Koparki czekają
Katar i tak... wygrał. Kraj korzysta na obecności tych piłkarzy w ćwierćfinale

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP. 

Czy pomysł na organziację MŚ w Katarze był trafiony?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (19)
 • Stefan Kowalski Zgłoś komentarz
  Umowa to umowa. Umowa to świętość. Jeśli Katar się zgodził na sprzedaż alkoholu podczas MŚ to powinni umowy dotrzymać, a nie, że się nagle wycofują 2 dni przed rozpoczęciem gdy
  Czytaj całość
  wszystko już jest załatwione. Budweiserowi i FIFA należy się potężne odszkodowanie od Kataru.
  • Krótki Film na YT Zgłoś komentarz
   I niech się sądzą. Obie strony mają sporo za uszami to będą jaja. Ja tylko czekam na sytuację w rzeczywistości jak się zdarzy ta z filmiku na YT z mojego konta :D
   • Poot Zgłoś komentarz
    ...FIFA odmówiła komentarza... WIADOMO... FIFA jako organ zlecający powinien czuwać nad organizacją. Tymczasem Infantino udziela infantylnych odpowiedzi ... przeprowadzając się do Kataru
    Czytaj całość
    - "czuwał" na miejscu. Wątpię czy "z tej burzy będzie jakikolwiek deszcz...
    • Emer Zgłoś komentarz
     Jak się ma prezentacja mundialu z 2010 roku do obecnej miernoty? Co na to łysy pierdoła ?
     • Emer Zgłoś komentarz
      Oni powinni organizować wyścigi wielbłądów. A propos, czy Blatter już siedzi? Najwyższy czas zorganizować nową organizację europejską wolną od Rosji i FIFA.
      • Mariolondyn50 Zgłoś komentarz
       Jedno jest pewne - adwokaci wzbogacą sie o kilka willi , jachtów i drogich aut .
       • PL-G Zgłoś komentarz
        Po prostu araby :/ I oni chcą szacunku od innych :/
        • dopowiadacz1 Zgłoś komentarz
         Gdyby tak w Polsce władze ogłosiły zakaz sprzedaży alkoholu i to z dnia na dzień , to z dnia na dzień nie byłyby władzami . Bo jednak do wyprodukowania bimberku , choć ten jest zdrowszy
         Czytaj całość
         i lepszy od wyrobów monopolowych , potrzeba czasu , a u koneserów tego czasu nie ma .
         • Ormon Zgłoś komentarz
          Korupcja niewola ten mundial nie powinien się odbyć
          • janeczek55 Zgłoś komentarz
           Mało to jest piłkarskich państw na świecie które mogą zorganizować turniej
           • Masala Zgłoś komentarz
            Kto wziął i jak wielka kasę? I teraz pretensje. Tego typu imprez nie organizuje się w krajach nie przewidywalnych o kulturze odmiennej od większości kibiców. Ale jak się wzięło pod
            Czytaj całość
            stołem to i owo to nikt nie weryfikował umów pod kątem właściwego zabezpieczenia interesów organizatora. Pewnie inni potencjalni organizatorzy nie dali by pod stołem tyle co Katar, wybrali tego który dawał i to nie mało.
            • Robertus Kolakowski Zgłoś komentarz
             FIFA ma to czego chciala. Sama jes sobie winna.
             Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
             ×
             Sport na ×