Komentarz zbędny. Zobacz, co wyprawiali Argentyńczycy po odpadnięciu Brazylii

Informacja o odpadnięciu Brazylii z mistrzostw świata była dużym zaskoczeniem. "Canarinhos" przegrali po rzutach karnych z Chorwacją, co wywołało... szał radości w sektorze argentyńskich kibiców oczekujących na swój mecz z Holandią.

Mateusz Kozanecki
kibice reprezentacji Argentyny Twitter / Gary Lineker / Na zdjęciu: kibice reprezentacji Argentyny
Reprezentacja Brazylii to najbardziej utytułowana drużyna w historii mistrzostw świata. "Canarinhos" wygrali mundial pięciokrotnie - po raz ostatni w 2002 roku.

Od tamtej pory trwa klątwa tej drużyny. Cztery razy Brazylijczycy odpadali w ćwierćfinale i raz w półfinale - po słynnym 1:7 z Niemcami.

W piątkowym meczu z Chorwacją byli już jedną nogą w półfinale, po tym jak bramkę na koniec pierwszej połowy dogrywki strzelił Neymar. Rywale zdołali jednak wyrównać i o wszystkim decydowały rzuty karne.

W nich lepsi okazali się Chorwaci i to oni zagrają w półfinale. Brazylijczycy byli zrozpaczeni po porażce.

W zupełnie innych humorach byli za to kibice reprezentacji... Argentyny. Ich reakcję na wieść o porażce Brazylii opublikował Gary Lineker. Fani "Albicelestes" byli zachwyceni - zaczęli śpiewać i tańczyć.

Dobiegła końca nie tylko przygoda Brazylijczyków z mundialem, ale i z trenerem Tite. Selekcjoner żegna się ze swoją rolą.

Gorąco na Twitterze po wielkiej sensacji. "Ależ zazdrość!"

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)