Co on narobił?! Pudło Krychowiaka w pierwszym meczu po mundialu

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / SCC Sports / Na zdjęciu: rzut karny Grzegorza Krychowiaka (Al Shabab) w meczu z Al Ittihad

Grzegorz Krychowiak wrócił już do gry w klubie. Jego Al-Shabab odpadł z 1/8 finału Pucharu Króla, a Polak nie wykorzystał "jedenastki" w konkursie rzutów karnych. To był jeden z decydujących momentów rywalizacji.

W tym artykule dowiesz się o:

W 1/8 finału Pucharu Króla Al Shabab rywalizował z Al-Ittihad FC. Podstawowy czas gry i dogrywka nie przyniosły triumfatora, bo na tablicy wyników widniał remis 1:1. Doszło więc do rzutów karnych, gdzie na początku nikt się nie mylił.

Przy stanie 3:3 kiepskie uderzenie zaprezentował jednak jeden z zawodnik Al-Ittihad FC, a następnie do piłki podszedł Grzegorz Krychowiak. Polski pomocnik też się nie popisał. Strzelił lekko, blisko środka bramki. Golkiper wyczuł jego intencje i wybronił strzał. Nie ma co ukrywać, że w swojej karierze Krychowiak zdecydowanie lepiej potrafił strzelać "jedenastki".

Od pomyłki Polaka zaczęła się katastrofa Al Shabab. Romarinho zdobył gola, więc Ever Banega również musiał trafić, żeby Al Shabab mógł marzyć o awansie. Tymczasem Argentyńczyk, podobnie jak Krychowiak, strzelił fatalnie.

O ile Polak jeszcze zanotował strzał celny, to Banega posłał piłkę w trybuny i to Al-Ittihad przeszedł do kolejnej fazy turnieju. Po uderzeniu Argentyńczyka w szał radości wpadł bramkarz Al-Ittihad Marcelo Grohe, który skakał przed klęczącym zawodnikiem drużyny przeciwnej.

Nie ma co ukrywać, że Grzegorz Krychowiak mógł marzyć o lepszym powrocie do klubu po przerwie na mundial.

Zobacz karnego Krychowiaka (od 9:55):

Źródło artykułu: WP SportoweFakty