Szczęsny zagra w kolejnym meczu? Trener zabrał głos

Wojciech Szczęsny przedwcześnie zakończył swój udział w meczu towarzyskim, ale Massimiliano Allegri uspokoił kibiców. - To nie powinien być duży problem - oznajmił szkoleniowiec Juventusu.

Rafał Szymański
Wojciech Szczęsny WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
Już 4 stycznia turyńczycy wrócą do ligowych zmagań, na najbliższą środę zaplanowano spotkanie 16. kolejki Serie A pomiędzy Juventusem a Cremonese. Ekipa Massimiliano Allegrego zawiodła w ostatnim meczu towarzyskim.

"Stara Dama" tylko zremisowała 1:1 ze Standardem Liege. Wojciech Szczęsny musiał wyciągać piłkę z siatki po golu samobójczym Danilo, natomiast w drugiej połowie wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Matias Soule. Po przerwie bramkarz reprezentacji Polski został zastąpiony przez Mattię Perina.

Szkoleniowiec potwierdził, że Szczęsny nabawił się kontuzji, jednak mimo to jest optymistą. Jego zdaniem golkiper niebawem powinien wrócić do gry.

- Uszkodził sobie kark, ale to nie powinien być duży problem. Jeśli nie będzie gotowy, to Mattia Perin jest przygotowany - zapewnił Allegri przed kamerą "Sky Sport".

32-latek wygrywa rywalizację z Perinem oraz swoim rówieśnikiem, Carlo Pinsoglio. W pierwszej połowie bieżącego sezonu Szczęsny zagrał łącznie w 13 meczach i siedem razy zachował czyste konto.

PZPN szuka selekcjonera. Była gwiazda Arsenalu o jednym z kandydatów: Bierzcie go szybko. Zdziała cuda!

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Szczęsny jest obecnie najlepszym bramkarzem w Serie A?