Legia nieco podgrzała sytuację. Zobacz tabelę PKO Ekstraklasy

Legia Warszawa zmniejszyła o dwa punkty stratę do liderującego Rakowa Częstochowa w tabeli PKO Ekstraklasy. Na dnie ligi pozostaje po porażce Korona Kielce.

piłkarze Legii Warszawa WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Na zdjęciu: piłkarze Legii Warszawa
Legia rozpoczęła rundę wiosenną przy Łazienkowskiej i zwyciężyła 3:2 z Koroną. Drużyna Kosty Runjaicia wypracowała sobie nawet trzy gole zaliczki, ale straciła jej większość i w końcówce drżała o korzystny wynik. Ostatecznie komplet punktów pozostał w Warszawie i wicelider zmniejszył stratę do lidera Rakowa Częstochowa z dziewięciu do siedmiu punktów. Kapitał zespołu Marka Papszuna pozostaje duży, ale i kolejek do końca sezonu sporo.

Z kolei Korona pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. Jej porażka w Warszawie połączyła się z piątkowym remisem 0:0 Miedzi Legnica z Radomiakiem. Teraz to drużyna z województwa dolnośląskiego jest przedostatnia. Inna sprawa, że obie odstają od reszty stawki.

Piłkarze Piasta Gliwice i Jagiellonii Białystok zimowali w dolnej połowie tabeli. Po zimowym okresie przygotowań wzbogacili się o punkt za remis 1:1. Jagiellonia utrzymała dwa "oczka" przewagi nad podopiecznymi Aleksandara Vukovicia.

W ostatnim niedzielnym meczu zmierzyli się Lechia Gdańsk z Wisłą Płock. Bezbramkowa pierwsza połowa przypominała poziomem o nieudanych spotkaniach trwającej kolejki. Po przerwie padł gol, a strzał Łukasza Zwolińskiego w 53. minucie dał prowadzenie 1:0 Lechistom. Gdańszczanie mają trzy punkty przewagi nad Piastem, który otwiera strefę spadkową.